• Walentynkowe zabawy w grupie Jeżyki.

• Walentynki u Jeżyków były nie tylko okazją do świętowania ale także do zabaw integracyjnych oraz zabaw sprzyjających utrwalaniu liter, liczb. Tego dnia nie zabrakło także skrzynki z pocztą walentynkową.

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego – obchody w naszej szkole

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego jest to coroczne święto obchodzone 21 lutego, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. W naszej szkole powstała na ten temat gazetka ścienna. Na korytarzu zawisły też trudne słowa, z którymi często mamy problem np. poszedłem a nie poszłem, włączać, a nie włanczać itp. Była też zabawa na przerwie polegająca na skreślaniu błędnej formy danego wyrazu. Młodzież chętnie uczestniczyła w wydarzeniu. Na języku polskim uczniowie uczestniczyli w pokoju zagadek. Podczas zajęć mieli rozwiązać zadania dotyczące historii języka polskiego i odgadnąć szyfr: ,, Klucz do przeszłości tkwi w języku”. Poniżej krótka relacja fotograficzna.

• Walentynki

• Dzień Babci i Dziadka

• Dnia 19 stycznia, dzieci z naszego przedszkola gościły swoje Babcie i Dziadków na uroczystości z okazji Ich święta.

W pięknej scenografii oraz cudownej atmosferze przedszkolaki ze wszystkich grup wystąpiły przed swoimi bliskimi, aby w ten wyjątkowy sposób podziękować za Ich miłość.

Następnie wnuczęta wręczyły Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty i zaprosiły na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

To był wyjątkowy dzień, pełen wzruszeń i radości.

Życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom wszelkiej pomyślności na każdy dzień!!!

• Wycieczka do kina

• W ostatni poniedziałek przed feriami klasy piąta i siódma uczestniczyły w wycieczce do kina na film pt. ,,Akademia pana Kleksa”. Adaptacja bardzo przypadła do gustu młodzieży i zaskoczyła świeżym spojrzeniem na lekturę.

• Nasze projekty na języku polskim

• Ubiegły semestr języka polskiego dla klas czwartej, piątej i sódmej okazał się bardzo pracowity. Uczniowie przygotowywali przedstawienia mitów, ,,Dziadów” cz. II, teatrzyk kukiełkowy na podstawie Bajki o rybaku i złotej rybce. Tworzyli gry planszowe na motywach ,,Chłopców z Placu Broni”, przedstawili podróż Małego Księcia po planetach, lapbooki, leporello, czy latawce dotyczące ,,W pustyni i w Puszczy”. Poniżej znajduje się krótka fotorelacja z części wydarzeń.

• Bal karnawałowy przedszkola i zerówek

• Pomimo mrozu na dworze, atmosfera w naszej szkole 22 stycznia była bardzo gorąca. Już od rana w naszym przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać m.in. wróżki, królewny, motylki, strażaków, policjantów, pielęgniarkę, Spider-Mana, pszczółkę...

Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Na balu nie zabrakło konkursów i zabaw tanecznych, które wspaniale poprowadził animator Dj Gesek.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, o czym świadczyły uśmiechy na ich twarzach.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców, która zasponsorowała przedszkolakom i klasom I-III ten cudowny bal.

• Dyskoteka karnawałowa dla klas 4-8

• 26 stycznia uczniowie Samorząd Uczniowski zorganizował dla uczniów klas 4-8 dyskotekę karnawałową. Wolontariusze z klasy 8 zajęli się oprawą muzyczną oraz organizacją konkursów dla uczestników dyskoteki.  Rada Rodziców zasponsorowała poczęstunek dla naszych uczniów, za co bardzo dziękujemy :)