Aktualności

          • XXVII WOJEWÓDZKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W INDYWIDUALNEJ  LEKKIEJ ATLETYCE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW - 20.05.2026r. SŁUPSK

          • W dniu 20 maja  2026r. na stadionie 650- lecia w Słupsku odbyły się XXVII Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnej  Lekkiej Atletyce dziewcząt i chłopców.  Powiat nowodworski reprezentowała  również grupa dziewcząt ze szkoły w Drewnicy. Nasze uczennice awansowały do zawodów wojewódzkich w następujących konkurencjach: w biegu na 100m  i w skoku w dal - Helena Wiśniewska, w pchnięciu kulą- Lena Nęcka, w sztafecie 4x100m -  Maja Olender, Daria Pajkowska, Nadia Rogozińska, Helena Wiśniewska i zawodniczka rezerwowa Aleksandra Hynek. Poniżej zamieszczamy kilka pamiątkowych zdjęć z zawodów. Nauczyciele wychowania fizycznego

          • XII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy w Ostaszewie

          • 20.05.2026r. uczniwoie: Mirosław Kamiński, Natan Kubus i Marta Dawidowska reprezentowali naszą szkołę podczas XII Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy z historii, przyrody i matematyki, który odbył się w Ostaszewie. Turniej dostarczył uczestnikom wielu emocji i niezapomnianych wrażeń. Do rywalizacji przystąpiło sześć trzyosobowych drużyn, reprezentujących wysoki poziom wiedzy oraz ogromne zaangażowanie.

            Konkurs składał się z różnorodnych zadań wymagających nie tylko znajomości faktów historycznych, zagadnień przyrodniczych i umiejętności matematycznych, ale także logicznego myślenia, spostrzegawczości oraz dobrej współpracy w zespole. Uczestnicy z wielkim zaangażowaniem podejmowali kolejne wyzwania, a atmosfera rywalizacji była niezwykle emocjonująca.

            Po zaciętym i wyrównanym boju nasza szkolna reprezentacja wywalczyła zaszczytne II miejsce. To ogromny sukces, z którego jesteśmy bardzo dumni. Uczniowie wykazali się wiedzą, determinacją oraz umiejętnością pracy zespołowej, dzięki czemu osiągnęli tak wspaniały wynik.

            Serdecznie gratulujemy naszej drużynie i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły. Życzymy dalszych sukcesów oraz kolejnych osiągnięć w przyszłych konkursach!

          • Rozstrzygnięcie powiatowego konkursu muzycznego „Bajkowe kadry i melodie”

          • Z radością informujemy, że powiatowy konkurs muzyczny „Bajkowe kadry i melodie” został rozstrzygnięty!

             

            Wszystkie nadesłane nagrania prezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny. Uczestnicy wykazali się ogromnym talentem, pasją oraz kreatywnością w interpretacji utworów inspirowanych światem bajek. Jury miało niezwykle trudne zadanie, ponieważ każdy występ był wyjątkowy i pełen muzycznej wrażliwości.

             

            Po długich naradach komisja konkursowa wyłoniła laureatów, których wykonania w sposób szczególny zachwyciły jury:

             

            🥇 I miejsce – Pola Podsiadło

            🥈 II miejsce – Zofa Żukowska

            🥉 III miejsce – duet - Lena Santowska i Maria Wójcik

             

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu! Dziękujemy za zaangażowanie, piękne występy i podzielenie się z nami swoją muzyczną magią. Życzymy dalszego rozwijania talentów i kolejnych sukcesów artystycznych!

             

            Nagrody dla wyróżnionych uczestników dostarczymy do szkół w czerwcu.

             

            Natalia Nabrzyska

            Izabela Politowska-Sas

            Katarzyna Wiśniewska

          • MISTRZOSTWA POWIATU NOWODWORSKIEGO W INDYWIDUALNEJ LEKKIEJ ATLETYCE - DREWNICA 07.05.2026r.

          • W dniu 07.05.2026r. na stadionie w Drewnicy odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnej LA. W rywalizacji sportowej brali udział uczniowie  klas starszych VII- VIII szkół podstawowych. Dziewczęta i chłopcy  startowali w następujących konkurencjach biegowych: bieg na 100 m, 300m, 600m, 1000m, 2000m -chłopcy , sztafety 4x100m i konkurencjach technicznych: pchnięcie kulą i skok w dal.                 
            Miejsca medalowe dziewcząt z Zespołu  Szkolno- Przedszkolnego w Drewnicy:
            I m sztafeta 4x100m w składzie: Olender Maja, Pajkowska Daria, Rogozińska Nadia i Wiśniewska Helena
            I m w pchnięciu kulą Nęcka Lena
            I m w skoku w dal  Wiśniewska Helena
            II m w skoku w dal Rogozińska Nadia
            II m w biegu na 100 m Wiśniewska Helena
            III m w biegu na 100 m Olender Maja
            III m w biegu na 300 m Hynek Aleksandra
            III m w biegu na 600 m Pajkowska Daria
            III m w biegu na 1000 m Basaj Wiktoria
            Wśród chłopców III m w biegu na 100 m zajął Rumiński Paweł.
            Zawodnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami.  
            Awans do finału wojewódzkiego w dn. 20. 05.2026r. w Słupsku wywalczyły następujące uczennice ze szkoły w Drewnicy: Nęcka Lena, Wiśniewska Helena, Olender Maja, Rogozińska Nadia i Pajkowska Daria. 
            Gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za nasze reprezentantki w zawodach wojewódzkich.
            Nauczyciele wychowania fizycznego

          • POWIATOWE IGRZYSKA DZIECI W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM - DREWNICA 06.05.2026r.

          • W dniu 06.05.2026r. na stadionie w Drewnicy odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców z kl. IV-VI.  Pomimo deszczowej pogody na zawodach panowała gorąca atmosfera.  Sześcioosobowe drużyny z każdej szkoły startowały  w biegu na 60m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i biegu wytrzymałościowym  na 600m dziewczęta i 1000 m chłopcy. Poniżej znajdują się najlepsze wyniki uczniów Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Drewnicy:

            I m w biegu na 60m - Julia Jękalska

            III m w skoku w dal - Aleksandra Wiśniewska

            II m w biegu na 60m - Ksawiery Baliński

            III m w rzucie piłeczką palantową - Ksawiery  Baliński

            Wyniki rywalizacji drużynowej zostaną podane  po przeliczeniu punktów w późniejszym terminie. 

            Jesteśmy dumni z postawy naszych uczniów i życzymy  powodzenia w kolejnych zawodach. Nauczyciele wychowania fizycznego.

          • XXIX BIEG PAMIĘCI NARODOWEJ W SZTUTOWIE ZA NAMI!

          • W dniu 05.05.2026r. ulicami Sztutowa  odbył się XXIX Bieg Pamięci Narodowej upamiętniający ofiary obozu koncentracyjnego Stutthof. W zawodach brali udział uczniowie ze szkół powiatu nowodworskiego. Nasi zawodnicy z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Drewnicy odnieśli sukces w rywalizacji indywidualnej: II miejsce w kategorii chłopców młodszych zdobył Ksawery Baliński i wśród dziewcząt starszych na III miejscu przybiegła Helena Wiśniewska. W rywalizacji drużynowej zespół w składzie: Helena Wiśniewska, Nadia Rogozińska, Kaja Szymańska, Wiktoria Basaj i Natalia Fulara zdobył  II miejsce. Biegacze zostali nagrodzeni  medalami i pucharem. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki i poczęstunek. Gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za naszych sportowców w następnych zawodach. 

            Nauczyciele wychowania fizycznego

          • Powiatowa Spartakiada klas 1-3

          • 4-go maja nasza szkoła była gospodarzem Lekkoatletycznej Spartakiady dla dzieci z klas I-III.

            Dzieci rywalizowały w czterech konkurencjach: biegu na 60m, skoku w dal, rzutu piłeczką palantową oraz biegu sztafetowego 4x200m. Warto zaznaczyć, że sztafety były mieszane i składały się z 2 dziewczynek oraz 2 chłopców.

            Impreza cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem ponieważ rywalizowało w niej 12 szkół, czyli praktycznie wszystkie z naszego powiatu.

             

            Naszą szkołę reprezentowali:

            Bieg na 60m

            1. Kornelia Zalewska

            2. Maja Woś

            3. Ksawery Kazimierczyk

            4. Sławomi Pach

             

            Skok w dal

            1. Liliana Rogozińska

            2. Nela Balińska

            3. Bartłomiej Prokop

            4. Oliwier Kunicki

             

            Rzut piłeczką plantową:

            1. Karolina Cieślak

            2. Aleksandra Briżaniow

            3. Jan Gierszewski

            4. Fabian Szmit

             

            Sztafeta:

            1. Liliana Rogozińska

            2. Aleksandra Briżaniow

            3. Oliwier Kunicki

            4. Fabian Szmit

             

            Mimo, że cała impreza przebiegała w radosnej, zabawowej formie, to zawodnicy starali się uzyskać jak najlepsze rezultaty.

            Należy pochwalić zaangażowanie naszych uczniów, które pozwoliło na zdobycie:

            1 miejsca w skoku w dal Oliwiera Kunickiego

            3 miejsca w biegu na 60m Ksawerego Kazimierczyka

            2 miejsca w biegu sztafetowym (skład powyższy)

             

            Gratulujemy, jesteśmy z Was dumni i życzymy powodzenia w dalszym sportowym rozwoju.

          • Nagłówek

          • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

            Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.