Zapraszamy na Misterium Paschalne
Mistrzostwa Gminy Stegna w Piłce Nożnej chłopców w Stegnie
19.03.2019r. uczniowie ZSP w Drewnicy zajęli I m i awansowali do Mistrzostw Powiatu Nowy Dwor Gdański.
Z. Grudka
Warsztaty bibliotekarzy powiatu nowodworskiego
14 marca w bibliotece ZSP Drewnica nastąpiło wiosenne ożywienie – do naszej biblioteki przybyli bibliotekarze z terenu powiatu nowodworskiego w ramach spotkania Sieci Współpracy. Sieć koordynuje Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku Filia w Nowym Dworze Gdańskim. Spotkanie w Drewnicy zorganizowała p. Anna Krokosz, bibliotekarz naszego zespołu szkolnego. W pierwszej części spotkania p. Anna poprowadziła dla bibliotekarzy zajęcia z ozobotami – najpierw uczestnicy poznali zasady pracy z tymi robotami oraz kodowania ich tras. Potem w dwóch grupach przeprowadziliśmy zajęcia literackie z wykorzystaniem ozobotów do tekstu „Trzy małe świnki”. Uczestnicy przygotowali kostiumy dla ozobotów oraz narysowali trasy z kodami – zgodnie z planem wydarzeń. Wszystkim bibliotekarzom praca z robotami bardzo się podobała i zaangażowali się w zajęcia.
Następnie p. Anna pokazała w jaki sposób działają okulary vr – dzięki pobraniu odpowiednich aplikacji uczestnicy warsztatów mogli przenieść się do rzeczywistości rozszerzonej – na safari, zobaczyć przejazd rollercoasterem czy też przeżyć podwodne przygody z rekinami. Było to coś niesamowitego i emocjonującego dla uczestników. Zajęcia te pokazały, że nie należy bać się nowoczesnych technologii, bo są one bardzo przyjazne i można je wykorzystywać do każdego tematu – nawet do promocji czytelnictwa.
Ostatnim punktem programu warsztatów było omówienie zasad ewidencji zbiorów – uczestnicy wyjaśniali wątpliwości ewidencji różnego rodzaju materiałów i wymieniali się cennymi doświadczeniami.
Wycieczka do szkół ponadpodstawowych w Gdańsku
Dnia 6 marca uczniowie klas ósmych wybrali się na wycieczkę do Gdańska, aby zobaczyć tamtejsze szkoły. Głównym celem odwiedzin tych szkół było poznanie lepiej placówek, do których mamy zamiar wybrać się po ukończeniu szkoły podstawowej.
Około godziny 8 nasz autobus wyjechał spod szkoły i ruszył do miejsca docelowego, którym było Liceum Ogólnokształcące nr 6 im. Obrońców Helu. Zwiedzanie tej szkoły rozpoczęliśmy obejrzeniem prezentacji filmu, którego znajomość przydała nam się w odpowiedzi na pytania w quizie przygotowanym przez uczniów tej szkoły. Byliśmy świadkami krótkiego pokazu doświadczeń oraz eksperymentów w sali chemicznej, po czym udaliśmy się w stronę hali sportowej. Na miejscu dowiedzieliśmy się o sukcesach uczniów należących do klasy Mistrzostwa Sportowego oraz przedstawiono nam osiągnięcia wioślarzy- uczniów tej placówki.
Następnie podzielono nas na dwie grupy, jedna pojechała zwiedzać licea, a druga, udała się spacerem do Technikum Samochodowego. Tam na sali gimnastycznej mogliśmy oglądać różne stanowiska przygotowane przez uczniów i dowiedzieć się jak wyglądają zajęcia w tej szkole. Następnie, gdy już wszystko zobaczyliśmy, udaliśmy się do Zespołu Szkół Ekonomiczno-Handlowych.
W tym technikum zostaliśmy oprowadzeni przez trójkę uczniów, którzy pokazali nam swoje klasy, korytarze i piękne miejsca do wypoczynku, które sami wykonali. Opowiedzieli nam także o nauczycielach tej szkoły, godzinach lekcji i o tym, że sami starają się zdobywać pieniądze , aby ulepszać swoją szkołę , biorąc udział w różnych akcjach i konkursach. Mogliśmy także spróbować swoich sił jako kasjerzy podczas odbywających się tam zajęć lekcyjnych z rachunkowości.
Kolejnym punktem naszej wycieczki było zobaczenie Zespółu Szkół Łączności.
W drodze do niego wszyscy zrobiliśmy kilka wspólnych zdjęć na tle gdańskiej Starówki.Gdy dotarliśmy do tej zabytkowej , robiącej niesamowite wrażenie szkoły, wyznaczono nam dwóch uczniów, którzy mieli nas po niej oprowadzić. Opowiedzieli nam oni o zasadach panujących w szkole, a następnie pokazali nam swoje klasy, korytarze, szatnie, salę gimnastyczną i bibliotekę. Dowiedzieliśmy się od nauczycieli , jak wyglądają lekcje, a w bibliotece zobaczyliśmy prezentację i filmik o życiu szkoły. Uczniowie powiedzieli nam także, jak wygląda codzienność w tej szkole z ich perspektywy i odpowiedzieli na kilka naszych pytań.
W czasie zwiedzania szkół technicznych pozostali uczestnicy wycieczki oglądali trójmiejskie licea.
Odwiedziliśmy XX Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta, w którym najlepsze wrażenie zrobiły na nas kąciki uczniowskie, sale muzyczne oraz teatralne, biblioteka i duża sala gimnastyczna z trybunami. Mieliśmy możliwość zwiedzić szkołę samemu w czasie przerwy oraz po podzieleniu na grupy uczestniczyć w lekcjach przedmiotu, który nas interesuje. Pod koniec odwiedzin spotkaliśmy się z panią dyrektor tej placówki, która przedstawiła nam dokładnie zasady rekrutacji.
Kolejnym liceum , które zobaczyliśmy było VIII Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej. Mieści się ono w prześlicznym, neogotyckim budynku. Uczniowie klas trzecich przedstawili nam prezentację oraz opowiedzieli o ich uczestnictwie w różnego rodzaju konkursach, turniejach oraz projektach ogólnopolskich. Dowiedzieliśmy się również, że szkoła ta współpracuje z dużymi instytucjami w Gdańsku. Realizuje również wszelakie przedsięwzięcia, projekty teatralne, językowe, społeczne, kulturowe i wiele innych. Dzięki tak dużemu zaangażowaniu uczniów, zakładają oni już teraz swoje mini przedsiębiorstwa oraz organizują targi uczniowskie. Otwiera to im wiele możliwości we współczesnym świecie.
Ostatnim liceum ,które mieliśmy okazję zobaczyć było I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika. Od razu po wejściu dało się wyczuć wspaniałą atmosferę . Kilkoro uczniów przedstawiło nam ofertę klas wieloprofilowych, opowiedziało o kołach zainteresowań i przedstawiło ich własną salę kinową.
Według nas wycieczka była ciekawa i pouczajaca, ponieważ w każdej szkole dowiedzieliśmy wielu przydatnych nam informacji. To pomoże nam niedługo wybrać szkołę idealną dla siebie, która będzie spełniała nasze oczekiwania i w której będziemy czuć się dobrze. Głównym celem odwiedzin tych szkół było poznanie lepiej placówek, do których mamy zamiar wybrać się po ukończeniu szkoły podstawowej. Wydarzenie to będziemy wspominać przede wszystkim jako ciekawy oraz wartościowy wyjazd, który pomoże nam dokonać decyzji związanej z wyborem szkoły ponadpodstawowej.
Opracowały Emilia Lalo
Oliwia Szczęsna
"Trzymaj formę!"
Nasza szkoła jest uczestnikiem Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj formę!”, którego celem jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród dzieci i młodzieży. W ramach tego programu, we wszystkich klasach I-III, zostały przeprowadzone zajęcia pt.. ”Pomyśl, zanim wypijesz!”, na których rozważaliśmy wpływ wody i słodkich napojów na nasze zdrowie. Dowiedzieliśmy się: ile cukru znajduje się w popularnych napojach, jaki jest wpływ cukru na organizm człowieka oraz poznaliśmy pozytywne skutki picia czystej wody.
Po przeprowadzonych zajęciach byliśmy pod wielkim wrażeniem, ile cukru może znajdować się w tym, co wypijamy na co dzień. Podsumowując, zdecydowanie wolimy pić wodę!
Anna Jaworska-pedagog
Drużyna Energii z ZSP Drewnica!
ZSP Drewnica uwielbia sport - co pokazaliśmy w filmiku konkursowym Drużyny Energii :) Zaangażowanie naszych uczniów i ich energia sprawiły, że dostaliśmy się do drugiego etapu konkursu :) Z niecierpliwością czekamy na wyniki!
WYCIECZKA ÓSMOKLASISTÓW DO PRZEDSIĘBIORSTWA STOLMACH
25. stycznia uczniowie klas ósmych odwiedzili firmę Stolmach – producenta wysokiej jakości wyrobów z litego drewna i korka. Wycieczka do zakładu pracy jest elementem działań podejmowanych przez szkołę w ramach Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego.
Nasi uczniowie mieli niepowtarzalną okazję usłyszeć z ust współwłaścicielki firmy
p. Małgorzaty Łukasiuk historię rozwoju jej firmy. Mieli możliwość zapoznać się ze specyfiką pracy na poszczególnych stanowiskach, zobaczyć działanie najnowocześniejszych w branży meblarskiej urządzeń, obserwować pracę stolarzy, lakierników oraz malarek.Uczniowie poznali historię firmy Vitra - szwajcarskiego potentata w świecie produkcji mebli, która od 2004 roku współpracuje z firmą Państwa Łukasiuk. Pani Małgorzata z pasją opowiadała uczniom o sławnych designerach, których dzieła zrobiły furorę i są produkowane od lat 20’ XX wieku aż do dnia dzisiejszego. Są to uznane ikony designu, które zdobią wnętrza nowoczesnych biur i luksusowych hoteli na całym świecie. Od kilkunastu lat właśnie te cenione produkty sztuki użytkowej są produkowane przez firmę STOLMACH w Nowym Dworze Gdańskim.
Pani Małgorzata zwróciła uwagę na fakt, iż w związku z inwestycjami oraz spływającą ilością zamówień będzie poszukiwać coraz więcej wykształconej kadry. Mamy nadzieję, że wizyta w firmie wzbudzi w naszych uczniach refleksję na temat ich przyszłości zawodowej.
Wizyta w firmie Stolmach pokazuje, że dzięki dążeniu do spełniania marzeń, ambicjom oraz ciężkiej pracy można osiągnąć międzynarodowy sukces a Wy możecie być jego częścią!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.
Orszak Trzech Króli
6 stycznia wspólnie z Proboszczem parafii w Żuławkach ks. Jarosławem Plisem oraz mieszkańcami okolicznych miejscowości zorganizowaliśmy i braliśmy udział w Orszaku Trzech Króli. Przedsięwzięcie podjęte w naszej okolicy po raz pierwszy przyciągnęło wielu widzów. Aktorów - których większość stanowiła młodzież z naszej szkoły - przygotowały panie Agnieszka Bastian i Anna Krokosz.
Wydarzenie rozpoczeło się uroczystą Mszą Świętą w kościele w Żuławkach, po której nastąpiły orszakowe inscenizacje - scenki w świątyni przypomniały wydarzenia związane z narodzeniem Jezusa, przybyciem do szopki pastuszków, a przede wszystkim ukazały próby rozwiązania tajemnicy niezwykłej gwiazdy rozbłysłej na niebie podjęte przez trzech Mędrców. Po tych rozważaniach wraz z królami i ich orszakami wszyscy wspólnie udaliśmy się w drogę do Jezusa. Nie była to droga łatwa - spotkanie z okrutnym Herodem przypominało o niebezpieczeństwie grożącym Dzieciątku. Wielokrotnie w jej czasie diabły próbowały zniweczyć zamiary królów - pochlebstwami, pogróżkami, przekupstwem. Nic jednak nie zatrzymywało Mędrców - dotarli do celu, do żłóbka. Monarchowie oddali Jezusowi pokłon i ofiarowali przyniesione dary. Insceniazacja zakończła się wspólnym kolędowaniem.
II Gminna Spartakiada Świąteczna
Dnia 12.12. 9-osobowa reprezentacja szkoły w Drewnicy w składzie: Filip Wysiecki, Filip Kuśnierek, Alicja Irla, Gabriel Natkański, Lilianna Bogońska, Nadia Małkuszewska, Martyna Bąk, Sylwia Koc i Wiktoria Koc, brała udział w II edycji spartakiady świątecznej zorganizowanej przez Gminę Stegna oraz Gminny Ośrodek Kultury w Stegnie. Zmaganiach rywalizowało 5 szkół - ze Stegny, Tujaska, Jantara, Mikoszewa oraz Drewnicy.
świateczne konkurenci wywoływały na twarzach uczestnikówi widzów uśmiech i dawały wiele radości, choć nie należały do najłatwiejszych. Każdfa konkurencja wymagałą sprytu, kreatywności i zręczności.
Po zaciętej dogrywce między trzema szkołami, nasza drużyna zdobyła 3 miejsce :) Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i bon, który możemy przeznaczyć na potrzeby szkoły.
Naszym zawodnikom gratulujemy pięknego występu! :)
A. Krokosz
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie