Dnia 21 maja dzieci z przedszkola w Drewnicy udały się na wycieczkę do pobliskiej piekarni "Bagietka" Celem wycieczki było poznanie zawodu piekarza oraz sposobu powstawania chleba.
Wszystkie przedszkolaki dziękują za gościnność i miłą atmosferę.
Dnia 21 maja dzieci z przedszkola w Drewnicy udały się na wycieczkę do pobliskiej piekarni "Bagietka" Celem wycieczki było poznanie zawodu piekarza oraz sposobu powstawania chleba.
Wszystkie przedszkolaki dziękują za gościnność i miłą atmosferę.
Dnia 17 maja, z okazji Dnia Rodziny w naszej placówce odbył się Piknik Rodzinny Przedszkolaków. Na dzieci i ich rodziny czekało mnóstwo atrakcji, takich jak giga bańki, brokatowe tatuaże, rodzinne konkurencje sportowe. Uczestnicy pikniku mogli wziąć udział w warsztatach pszczelarskich, a także utrwalić zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Piknik był okazją do aktywnego spędzenia czasu, wspólnej zabawy i integracji w przyjaznej atmosferze.
Serdecznie dziękujemy lokalnym przedsiębiorcom za hojność i wsparcie w organizacji pikniku. Dziękujemy również niezawodnym Druhom OSP Drewnica, pracownikom szkoły, Radzie Rodziców oraz wszystkim rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w organizację wydarzenia. Dzięki Państwa wsparciu, śmiało możemy powiedzieć, że tegoroczna uroczystość na długo zostanie w pamięci naszych przedszkolaków i ich najbliższych.
Rozpoczęliśmy Egzaminy Ósmoklasisty. Nasi najstarsi uczniowie mierzą się dziś z językiem polskim. Jutro będą mogli pokazać swoją wiedzę i umiejętności matematyczne. W czwartek natomiast czeka ich test z języka angielskiego.
Życzymy im powodzenia podczas wszystkich egzaminów!
Cała społeczność szkolna życzy naszym Ósmoklasistom powodzenia podczas egzaminów! Trzymamy za Was kciuki!
W dniu 10.05.2024 r. w Sztutowie odbył się XXVII Bieg Pamięci Narodowej. Celem biegu było upamiętnienie ofiar II wojny światowej, a w szczególności ofiar KL. Stutthof. W zawodach brali udział uczniowie szkół podstawowych powiatu nowodworskiego. Bieg odbywał się w kategoriach wiekowych: klasy młodsze IV-VI dziewcząt i chłopców i klasy starsze VII-VIII dziewcząt i chłopców. Po złożeniu przez uczniów wiązanki kwiatów pod pomnikiem na terenie obozu koncentracyjnego i uczczenie minutą ciszy ofiar Stutthofu rozpoczął się bieg ulicami Sztutowa.
Wyniki rywalizacji indywidualnej uczniów Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Drewnicy:
II m w kategorii klas VII-VIII chłopców zdobył Filip Kuśnierek
III m w kategorii klas IV-VI dziewcząt zdobyła Helena Wiśniewska
Nasi najlepsi biegacze zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami, dyplomami i otrzymali upominki.
Wyniki rywalizacji drużynowej uczniów Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Drewnicy:
I m drużyna chłopców starszych w składzie: Filip Kuśnierek, Nikodem Stankiewicz, Maksymilian Jękalski, Ksawery Pilarski, Jan Karolak i zawodnik rezerwowy Krzysztof Brzeziński
II m drużyna dziewcząt młodszych w składzie: Helena Wiśniewska, Natalia Fulara, Justyna Sochalska, Kaja Szymańska, Emilia Kierznikiewicz i zawodniczka rezerwowa Maja Olender
Zespoły zostały nagrodzone medalami.
Wszyscy uczestnicy XXVII Biegu Pamięci Narodowej otrzymali pamiątkowe koszulki i dyplomy z podziękowaniem za udział w zawodach. Dziękujemy organizatorom biegu za poczęstunek dla wszystkich uczestników. Gratulujemy naszym uczniom sukcesów i zaangażowania w sportowej rywalizacji.
Halina i Zbyszek Grudka
10 maja uczniowie klasy 6a uczestniczyli w warsztatach prowadoznych przez żołnierzy 71. BPL w Malborku dotyczących bezpieczeństwa oraz udzielania pierwszej pomocy. Nasza młodzież utrwaliła sobie teoretyczne wiadomości na temat bezpiecznego zachowania w Internecie oraz w różnych sytuacjach życiowych (np. pozostawione podejrzane przedmioty, zaczepianie przez nieznajomych). Dodatkowo każdy uczeń w praktyce wykazywał się wcześniej nabytymi umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Klasa przećwiczyła również działania alarmu z powodu wybuchu. Na koniec mogliśmy z bliska przyjrzeć się samochodowi wojskowemu, którym przyjechali do nas żołnierze. To były bardzo emocjonujące zajęcia!
10 maja grupa Biedronek obchodziła swoje święto "Dzień Biedronki". Przedszkolaki świetnie bawiły się. Tańczyły śpiewały, brały udział w konkursach, wykonywały różne prace plastyczne związane ze swoim świętem. Ten dzień został uwieńczony przepięknym i smacznym tortem, który upikły nasze Pannie kucharki, za który ślicznie dziękujemy. Dzieci swoją radość wyraziły częstując pracowników szkoły oraz dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych.
W dniu 08.05.2024 r. na stadionie w Nowym Dworze Gdańskim odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnej Lekkiej Atletyce dziewcząt i chłopców. W zawodach brali udział uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych z powiatu nowodworskiego.
Najlepsze wyniki sportowe uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Drewnicy:
WYNIKI DZIEWCZĄT
Im w biegu na 100 m Olivia Szymborska
Im w skoku w dal Barbara Suchodolska
Im w biegu na 300 m Barbara Suchodolska
Im w sztafecie 4x100 m drużyna w składzie: Kalina Irla, Wiktoria Lewandowska, Olivia Szymborska, Barbara Suchodolska
IIm w biegu na 600 m Kalina Irla
IIIm w skoku w dal Olivia Szymborska
IIIm w biegu na 600 m Antonina Byk
WYNIKI CHŁOPCÓW
Im w biegu na 100 m Maksymilian Jękalski
Im w skoku w dal Nikodem Stankiewicz
Im w biegu na 1000 m Filip Kuśnierek
Im w sztafecie 4x100 m drużyna w składzie: Nikodem Stankiewicz, Filip Kuśnierek, Jan Karolak, Maksymilian Jękalski
II m w skoku w dal Jan Karolak
Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami.
Finał Wojewódzki w Lekkiej Atletyce odbędzie się w dniu 24 maja 2024 r. w Słupsku. Do finału awansowali następujący zawodnicy: Maksymilian Jękalski, Olivia Szymborska, Nikodem Stankiewicz, Kalina Irla, Barbara Suchodolska.
Reprezentantom szkoły w Drewnicy gratulujemy sukcesów, dziękujemy za sportową postawę i trzymamy kciuki za finał wojewódzki.
Halina i Zbyszek Grudka
Dnia 6 maja dzieci z Przedszkola były z wizytą w OSP w Drewnicy. Dzięki życzliwości Panów Strażaków dzieci mogły z bliska obejrzeć samochody i sprzęt pożarniczy. W trakcie rozmowy ze strażakami dowiedziały się dużo o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy. Zrozumiały, że strażak pomaga nie tylko podczas pożaru ale bierze udział w różnych akcjach ratowniczych np. w czasie wypadku drogowego. Wielką atrakcją dla wszystkich było wejście do wozu strażackiego. W podziękowaniu za pracę strażaków oraz gościnność na zakończenie zajęć dzieci wręczyły pamiątkowe, własnoręcznie wykonane książeczki.
Dziś po roku oczekiwania klasa 5 zakończyła eksperyment ze śmieciami.
Rok temu zakopaliśmy pod ziemią śmieci z kieszeni, plecaków, czy kanapnika. W celach oczywiście naukowych aby sprawdzic czy coś się z nimi stanie?
Dziś klasa 5 mogła się przekonać jak niewiele się zmieniły zakopane śmieci. Wnioski z eksperymentu są oczywiste.
Michalina Sumeradzka
W ostatni wtorek uczennice klasy 8a - Urszula raboszuk i Otylia Adamowska - w ramach innowacji pedagogoicznej przygotowały dla klasy 2a zajęcia czytelnicze na podstawie ksiazki E. Gilowskiej "Drzewo grzeczności".
07.05.2024r. w Ostaszewie odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy, w którym naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Iwona Groth kl. 4, Antoni Krokosz kl. 5 oraz Stanisław Juruc kl. 6b. Łącznie do konkursu przystąpiło sześć drużyn z różnych szkół (Drewnica, Ostaszewo, Marzęcino, Jantar, Cedry Małe, Nowy Dwór Gd SP 2). Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z przedmiotów przyrodniczych (przyroda i geografia), historii i matematyki. Stopień trudności pytań i zadania były zróżnicowane (pytania za 1, 2 i 3 punkty). Po zaciętej walce nasza drużyna zajęła IV miejsce. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Gratulujemy!
W dniu 07.05.2024 r. na stadionie w Nowym Dworze Gdańskim odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. Drużyny w sześcioosobowych składach rywalizowały w następujących konkurencjach: w biegu na 60 m, w skoku w dal, w rzucie piłeczką palantową, w biegu na 600 m dziewczęta i 1000m chłopcy. Zespół Szkolno Przedszkolny w Drewnicy reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie: Maja Olender, Maja Drywa, Helena Wiśniewska, Justyna Sochalska, Milena Gardynik, Aleksandra Hynek i zawodniczki rezerwowe Kaja Szymańska i Natalia Fulara oraz drużyna chłopców w składzie: Jan Górski, Maurycy Sarek, Wiktor Stępień, Marcin Stępień, Gracjan Boniecki, Daniel Oziębły i zawodnicy rezerwowi Jakub Senderski, Daniel Kuśnierek.
WYNIKI INDYWIDUALNE :
I m w biegu na 60m Maja Olender
IIm w biegu na 60m Helena Wiśniewska
II m w skoku w dal Maja Olender
IIIm w biegu na 600m Helena Wiśniewska
Zawodniczki zostały nagrodzone pamiątkowymi medalami.
Ze względów organizacyjnych ( wszystkie wyniki uzyskane w czterech konkurencjach każdego zawodnika muszą być przeliczane na punkty) wyniki rywalizacji drużynowej zostaną ogłoszone w terminie późniejszym.
W piątek (26 kwietnia) uczniowie z klasy II spotkali się na dodatkowych zajęciach i mieli okazję, aby się bardziej zintegrować. Tematem przewodnim były gry planszowe. Tematyka nie była przypadkowa. Gry planszowe mają wiele zalet, m.in. wzmacniają relacje z innymi uczestnikami, ćwiczą wyobraźnię, pozwalają rozwijać wiedzę. Uczniowie i wychowawca przynieśli swoje ulubione planszówki. Na początku uczniowie wspólnie wyjaśnili co to jest integracja, a wychowawca przypomniał o zasadach panujących podczas zajęć, ale również zaznaczył, że uczniowie samodzielnie będą dołączać do zespołów, dobierać się w grupy, aby mieć możliwość poznania innych uczniów, z którymi np. spędzają mniej czasu. Tym razem decydowali uczniowie, a nie jak to zazwyczaj bywa na lekcjach - nauczyciel. Na zajęciach klasa II gościła również p. Anielę. Mamy nadzieję, że takie zajęcia bardziej zintegrują klasę, a przy okazji będą świetną formą spędzania wolnego czasu.
Ilona Oleszczuk
W dniu 26.04.2024r. na stadionie w Nowym Dworze Gdańskim zostały rozegrane mecze w ramach Powiatowych Igrzysk Sportowych Dzieci w Piłkę Nożną. Uczniowie z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Drewnicy w składzie: Stanisław Juruc, Jan Górski, Marcin Stępień, Wiktor Stępień, Jakub Senderski, Olaf Byk, Dominik Kiernicki i Aleksander Czerwiński zdobyli III miejsce i pamiątkowe brązowe medale. Gratulacje!!!
W dniu 26.04.2024r. na stadionie w Nowym Dworze Gdańskim zostały rozegrane mecze w ramach Powiatowych Igrzysk Sportowych Dzieci w Piłkę Nożną. Uczniowie z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Drewnicy w składzie: Stanisław Juruc, Jan Górski, Marcin Stępień, Wiktor Stępień, Jakub Senderski, Olaf Byk, Dominik Kiernicki i Aleksander Czerwiński zdobyli III miejsce i pamiątkowe brązowe medale. Gratulacje!!!
Samorząd Uczniowski wraz z Kołem Wolontariatu w czasie świat Wielkanocnych zorganizował akcję tworzenia plam wielkanocnych, które później sprzedawano. Całą zebraną kwotę przeznaczono na zakup prezentów dla wychowanków Domu dla Dzieci w Nowym Dworze Gdańskim. Dzieciakom sprezentowaliśmy karty upominkowe do sklepu elektronicznego. W ostatnią środę przekazaliśmy zakupione bony. Miło było zobaczyć uśmiechy na twarzach dzieci :)
24 kwietnia przypada Europejski Dzień Śniadania, który przypomina nam, jak kluczową rolę dla zdrowia odgrywa pierwszy posiłek w ciągu dnia. Z tej okazji uczniowie klasy II dzięki uprzejmości rodziców mieli możliwość, aby usiąść przy wspólnym stole oraz samodzielnie skomponować swoje kanapki. Zrobione własnoręcznie śniadanie smakowało wyjątkowo! Podczas zajęć dzieci dowiedziały się dlaczego warto spożywać warzywa i dodawać je do swoich posiłków. To było ciekawe doświadczenie i świetna zabawa, dzięki której najmłodsi uczniowie już wiedzą jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.
Ilona Oleszczuk
We wtorek (23.04) w klasie II mieliśmy okazję gościć pana Marcina Kunickiego, który z zamiłowania jest pszczelarzem. Na początku zajęć uczniowie obejrzeli bajki edukacyjne związane z życiem pszczół, a następnie pan Marcin opowiadał uczniom o tym, jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje. Opisał różne rodzaje miodu, które różnią się kolorem, smakiem i zapachem oraz znaczeniem dla naszego zdrowia. Opowiadał również o życiu i zwyczajach pszczół, o tym jak zbierają pyłek, czym się żywią, co produkują, jak spędzają zimę, co to jest rodzina pszczela – matka, truteń, robotnica, czego pszczoły potrzebują do życia – pyłek, nektar, woda, podział prac w ulu, jak długo żyją pszczoły. Uczniowie dowiedzieli się jak bardzo są to pracowite owady i jak ważne jest ich znaczenie w przyrodzie. Uczniowie mogli obejrzeć prawdziwe ramki pszczelarskie, akcesoria pszczelarza, a także ul edukacyjny. Wychowawca wraz z uczniami klasy II bardzo dziękują Panu Marcinowi za cenną lekcję przyrody pełną informacji i ciekawostek z życia pszczół.
Ilona Oleszczuk
W dniu 23.04.2024r. w Kmiecinie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłkę Nożną. Uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w składzie: Nikodem Stankiewicz (kapitan), Maksymilian Jękalski, Filip Kuśnierek, Marcel Grudzień, Michał Łukasiak, Bartosz Szumilewicz i Stanisław Celej zdobyli III miejsce i zostali nagrodzeni brązowymi medalami. Brawo chłopcy!
W poniedziałek - 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klasy II pod opieką nauczycielek - p. Ilony i p. Anieli posprzątali najbliższą okolicę szkoły - parking przy scenie, teren przy siłowni, teren placu zabaw oraz park. Dzieci uczestniczyły w sprzątaniu z zaangażowaniem i z wielkim przejęciem. Celem nadrzędnym tego wydarzenia było kształtowanie postawy odpowiedzialności młodego pokolenia za obecny i przyszły stan środowiska naturalnego.
Mamy nadzieję, że w kolejnych latach śmieci będzie coraz mniej.
Ilona Oleszczuk
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Powered by aSc EduPage