Aktualności
Wykaz podręczników na rok szkolny 2026/2027
Zaproszenie na zakończenie roku przedszkolnego
Zaproszenie na zakończenie roku szkolnego
Termin odbioru zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty
Zebranie dla rodziców dzieci przyjętych do przedszkola i do klasy I
Zebranie dla rodziców dzieci przyjętych do Żłobka Myszki Miki
Rodzinny Western z okazji Dnia Rodziny
- 4
16 czerwca 2026 roku w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Rodziny pod hasłem „Rodzinny Western”, przygotowana przez uczniów klas drugich pod kierunkiem pań Klaudii Rubinowskiej i Anieli Ziarkowskiej.
Sala gimnastyczna zamieniła się tego dnia w miasteczko rodem z Dzikiego Zachodu, gdzie kowboje, szeryfowie, poszukiwacze złota i mieszkańcy rancza przypomnieli wszystkim, jak wielką wartość ma rodzina. W humorystycznych scenkach dzieci zaprezentowały talenty aktorskie, recytatorskie i wokalne, wcielając się w barwne postacie.
Publiczność mogła podziwiać nie tylko pięknie przygotowane dialogi i kostiumy, ale także wspólnie wykonywane piosenki, tańce oraz pełne ciepła przesłanie płynące z przedstawienia. Bohaterowie spektaklu pokazali, że największym skarbem nie jest złoto ani bogactwo, lecz miłość, wzajemny szacunek, wsparcie i radość płynąca z bycia razem.
Finałowe występy przy piosenkach „Rodzina to skarb” oraz „Cudownych Rodziców mam” były wzruszającym podziękowaniem dla rodziców i wszystkich bliskich, za ich codzienną troskę, miłość i obecność.
Serdecznie dziękujemy uczniom za zaangażowanie a rodzicom za przybycie i wspólne świętowanie.
Rowerowy Maj - podsumowanie akcji!
Rowerowy Maj to ogólnopolska kampania, która co roku zachęca dzieci i młodzież doaktywnego stylu życia oraz wyboru ekologicznych form transportu. W 2026 roku inicjatywa w Naszej placówce przyciągnęła duże grono uczestników. Przedstawiamy ranking międzyszkolny i wewnątrzszkolny.
Serdecznie gratulujemy!
XXVII WOJEWÓDZKIE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W INDYWIDUALNEJ LEKKIEJ ATLETYCE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW - 20.05.2026r. SŁUPSK
- 2
W dniu 20 maja 2026r. na stadionie 650- lecia w Słupsku odbyły się XXVII Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnej Lekkiej Atletyce dziewcząt i chłopców. Powiat nowodworski reprezentowała również grupa dziewcząt ze szkoły w Drewnicy. Nasze uczennice awansowały do zawodów wojewódzkich w następujących konkurencjach: w biegu na 100m i w skoku w dal - Helena Wiśniewska, w pchnięciu kulą- Lena Nęcka, w sztafecie 4x100m - Maja Olender, Daria Pajkowska, Nadia Rogozińska, Helena Wiśniewska i zawodniczka rezerwowa Aleksandra Hynek. Poniżej zamieszczamy kilka pamiątkowych zdjęć z zawodów. Nauczyciele wychowania fizycznego
XII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy w Ostaszewie
20.05.2026r. uczniwoie: Mirosław Kamiński, Natan Kubus i Marta Dawidowska reprezentowali naszą szkołę podczas XII Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy z historii, przyrody i matematyki, który odbył się w Ostaszewie. Turniej dostarczył uczestnikom wielu emocji i niezapomnianych wrażeń. Do rywalizacji przystąpiło sześć trzyosobowych drużyn, reprezentujących wysoki poziom wiedzy oraz ogromne zaangażowanie.
Konkurs składał się z różnorodnych zadań wymagających nie tylko znajomości faktów historycznych, zagadnień przyrodniczych i umiejętności matematycznych, ale także logicznego myślenia, spostrzegawczości oraz dobrej współpracy w zespole. Uczestnicy z wielkim zaangażowaniem podejmowali kolejne wyzwania, a atmosfera rywalizacji była niezwykle emocjonująca.
Po zaciętym i wyrównanym boju nasza szkolna reprezentacja wywalczyła zaszczytne II miejsce. To ogromny sukces, z którego jesteśmy bardzo dumni. Uczniowie wykazali się wiedzą, determinacją oraz umiejętnością pracy zespołowej, dzięki czemu osiągnęli tak wspaniały wynik.
Serdecznie gratulujemy naszej drużynie i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły. Życzymy dalszych sukcesów oraz kolejnych osiągnięć w przyszłych konkursach!
Egzamin Ósmoklasisty z języka polskiego
Dziś nasi Ósmoklasiści rozpoczęli trzydniowe zmagania egzaminacyjne. Na początek mierzą sie z językiem polskim. Trzymamy za nich mocno kciuki!
Rozstrzygnięcie powiatowego konkursu muzycznego „Bajkowe kadry i melodie”
Z radością informujemy, że powiatowy konkurs muzyczny „Bajkowe kadry i melodie” został rozstrzygnięty!
Wszystkie nadesłane nagrania prezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny. Uczestnicy wykazali się ogromnym talentem, pasją oraz kreatywnością w interpretacji utworów inspirowanych światem bajek. Jury miało niezwykle trudne zadanie, ponieważ każdy występ był wyjątkowy i pełen muzycznej wrażliwości.
Po długich naradach komisja konkursowa wyłoniła laureatów, których wykonania w sposób szczególny zachwyciły jury:
I miejsce – Pola Podsiadło
II miejsce – Zofa Żukowska
III miejsce – duet - Lena Santowska i Maria WójcikSerdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu! Dziękujemy za zaangażowanie, piękne występy i podzielenie się z nami swoją muzyczną magią. Życzymy dalszego rozwijania talentów i kolejnych sukcesów artystycznych!
Nagrody dla wyróżnionych uczestników dostarczymy do szkół w czerwcu.
Natalia Nabrzyska
Izabela Politowska-Sas
Katarzyna Wiśniewska

POWODZENIA NA EGZAMINIE!
MISTRZOSTWA POWIATU NOWODWORSKIEGO W INDYWIDUALNEJ LEKKIEJ ATLETYCE - DREWNICA 07.05.2026r.
- 10
W dniu 07.05.2026r. na stadionie w Drewnicy odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnej LA. W rywalizacji sportowej brali udział uczniowie klas starszych VII- VIII szkół podstawowych. Dziewczęta i chłopcy startowali w następujących konkurencjach biegowych: bieg na 100 m, 300m, 600m, 1000m, 2000m -chłopcy , sztafety 4x100m i konkurencjach technicznych: pchnięcie kulą i skok w dal.
Miejsca medalowe dziewcząt z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Drewnicy:
I m sztafeta 4x100m w składzie: Olender Maja, Pajkowska Daria, Rogozińska Nadia i Wiśniewska Helena
I m w pchnięciu kulą Nęcka Lena
I m w skoku w dal Wiśniewska Helena
II m w skoku w dal Rogozińska Nadia
II m w biegu na 100 m Wiśniewska Helena
III m w biegu na 100 m Olender Maja
III m w biegu na 300 m Hynek Aleksandra
III m w biegu na 600 m Pajkowska Daria
III m w biegu na 1000 m Basaj Wiktoria
Wśród chłopców III m w biegu na 100 m zajął Rumiński Paweł.
Zawodnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami.
Awans do finału wojewódzkiego w dn. 20. 05.2026r. w Słupsku wywalczyły następujące uczennice ze szkoły w Drewnicy: Nęcka Lena, Wiśniewska Helena, Olender Maja, Rogozińska Nadia i Pajkowska Daria.
Gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za nasze reprezentantki w zawodach wojewódzkich.
Nauczyciele wychowania fizycznego
POWIATOWE IGRZYSKA DZIECI W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM - DREWNICA 06.05.2026r.
- 9
W dniu 06.05.2026r. na stadionie w Drewnicy odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców z kl. IV-VI. Pomimo deszczowej pogody na zawodach panowała gorąca atmosfera. Sześcioosobowe drużyny z każdej szkoły startowały w biegu na 60m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową i biegu wytrzymałościowym na 600m dziewczęta i 1000 m chłopcy. Poniżej znajdują się najlepsze wyniki uczniów Zespołu Szkolno -Przedszkolnego w Drewnicy:
I m w biegu na 60m - Julia Jękalska
III m w skoku w dal - Aleksandra Wiśniewska
II m w biegu na 60m - Ksawiery Baliński
III m w rzucie piłeczką palantową - Ksawiery Baliński
Wyniki rywalizacji drużynowej zostaną podane po przeliczeniu punktów w późniejszym terminie.
Jesteśmy dumni z postawy naszych uczniów i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach. Nauczyciele wychowania fizycznego.
XXIX BIEG PAMIĘCI NARODOWEJ W SZTUTOWIE ZA NAMI!
- 12
W dniu 05.05.2026r. ulicami Sztutowa odbył się XXIX Bieg Pamięci Narodowej upamiętniający ofiary obozu koncentracyjnego Stutthof. W zawodach brali udział uczniowie ze szkół powiatu nowodworskiego. Nasi zawodnicy z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Drewnicy odnieśli sukces w rywalizacji indywidualnej: II miejsce w kategorii chłopców młodszych zdobył Ksawery Baliński i wśród dziewcząt starszych na III miejscu przybiegła Helena Wiśniewska. W rywalizacji drużynowej zespół w składzie: Helena Wiśniewska, Nadia Rogozińska, Kaja Szymańska, Wiktoria Basaj i Natalia Fulara zdobył II miejsce. Biegacze zostali nagrodzeni medalami i pucharem. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe koszulki i poczęstunek. Gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za naszych sportowców w następnych zawodach.
Nauczyciele wychowania fizycznego
Powiatowa Spartakiada klas 1-3
- 29
4-go maja nasza szkoła była gospodarzem Lekkoatletycznej Spartakiady dla dzieci z klas I-III.
Dzieci rywalizowały w czterech konkurencjach: biegu na 60m, skoku w dal, rzutu piłeczką palantową oraz biegu sztafetowego 4x200m. Warto zaznaczyć, że sztafety były mieszane i składały się z 2 dziewczynek oraz 2 chłopców.
Impreza cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem ponieważ rywalizowało w niej 12 szkół, czyli praktycznie wszystkie z naszego powiatu.
Naszą szkołę reprezentowali:
Bieg na 60m
1. Kornelia Zalewska
2. Maja Woś
3. Ksawery Kazimierczyk
4. Sławomi Pach
Skok w dal
1. Liliana Rogozińska
2. Nela Balińska
3. Bartłomiej Prokop
4. Oliwier Kunicki
Rzut piłeczką plantową:
1. Karolina Cieślak
2. Aleksandra Briżaniow
3. Jan Gierszewski
4. Fabian Szmit
Sztafeta:
1. Liliana Rogozińska
2. Aleksandra Briżaniow
3. Oliwier Kunicki
4. Fabian Szmit
Mimo, że cała impreza przebiegała w radosnej, zabawowej formie, to zawodnicy starali się uzyskać jak najlepsze rezultaty.
Należy pochwalić zaangażowanie naszych uczniów, które pozwoliło na zdobycie:
1 miejsca w skoku w dal Oliwiera Kunickiego
3 miejsca w biegu na 60m Ksawerego Kazimierczyka
2 miejsca w biegu sztafetowym (skład powyższy)
Gratulujemy, jesteśmy z Was dumni i życzymy powodzenia w dalszym sportowym rozwoju.
Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
- 14
Dzień Ziemi - 22 kwietnia
22 kwietnia, z okazji Dnia Ziemi odbył się konkurs dla klas 1-3 „Eko moda - na nowo przerób swoje ubranie”.
Uczniowie przygotowali kreatywne stroje z materiałów z recyklingu i nieużywanych ubrań. Na wystawie pojawiły się kolorowe koszulki oraz oryginalne ozdoby.
Konkurs był okazją do rozwijania wyobraźni i promowania postaw proekologicznych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie!
SU
4
Sukces naszej uczennicy w Powiatowym Konkursie Recytatorskim
Z dumą informujemy, że troje uczniów naszej szkoły – Natan Kubus, Lena Nęcka oraz Maurycy Sarek – reprezentowało naszą placówkę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim pn. "Moja poezja to jest noc księżycowa...", poświęconym twórczości Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, który odbył się 21.04. w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Krynicy Morskiej.
Uczestnicy z wielkim zaangażowaniem, wrażliwością i kulturą słowa zaprezentowali wybrane utwory poety, dostarczając słuchaczom wielu wzruszeń i niezapomnianych emocji.
Największe wrażenie na jury wywarła recytacja Leny Nęckiej, która dzięki pięknej, pełnej ekspresji interpretacji otrzymała wyróżnienie. To wyjątkowe osiągnięcie jest dowodem talentu, pracowitości oraz odwagi scenicznej.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły. Bardzo dziękujemy również rodzicom za wsparcie i doping.
Uczniom życzymy kolejnych sukcesów oraz dalszego rozwijania pasji artystycznych!
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie