• DZIEŃ KOBIET

• 8 MARCA to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu chłopcy z klasy 1 składają najserdeczniejsze życzenia wszystkim Paniom i koleżankom ze szkoły. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji.

• Szkolny Turniej Wiedzy Pożarniczej

• Dzisiaj w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Wiedzy Pożarniczej. Organizację konkursu wsparli druhowie OSP Drewnica - p. Sas i p. Grudzień.

Wyniki poszczególnych grup:

Grupa I-IV

I miejsce Szymon Popielarz

II miejsce Mateusz Dragan

III miejsce Ksawier Baliński

Grupa V-VIII

I miejsce Mateusz Łuczak

II miejsce Grzegorz Prokopowicz

III miejsce Maurycy Sarek

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Laureaci przedostali się do kolejnego, gminnego, etapu konkursu.

Będziemy mocno trzymać za nich kciuki 😊

• Sposób na lekturę

• Dnia 03.03. uczniowie klasy V b podczas lekcji języka polskiego dokonali podsumowania pracy z lekturą pt. „Chłopcy z Placu Broni”. W pierwszej części lekcji dzieci, pracując w grupach, przeszły przez stacje metodyczne i wykonały zadania związane z treścią lektury. Rozwiązały krzyżówkę, w wykreślance odszukały wyrazy opisujące świat przedstawiony powieści, na podstawie opisów odgadywały bohaterów lektury, ułożyły puzzle – okładkę książki i ćwiczyły deklinację. W dalszej części lekcji odbyła się bitwa o tytułowy Plac Broni. Kulami były pytania dotyczące treści lektury. Uczniowie wykazali się znajomością treści książki i celująco odpowiadali na pytania. Za poprawnie rozwiązywane zadania nagradzani byli grajcarami, monetami, którymi posługiwali się bohaterowie powieści. Zwyciężyła drużyna Chłopców z Placu Broni, pokonując Czerwone Koszule 69 do 58 grajcarów. Lekcja była okazją do utrwalenia wiadomości o omawianej lekturze, a także do integracji i dobrej zabawy.

Link do krzyżówki: https://wordwall.net/pl/resource/53332429

Link do wykreślanki: https://wordwall.net/pl/resource/53332873