Wykaz podręczników obowiązujący w roku szkolnym 2019/2020
Wykaz podręczników do przedszkola na rok 2019-2020
Informator dla rodziców dzieci przyjętych do przedszkola
Zakończenie roku szkolnego
Minął kolejny rok szkolny, nadszedł czas pożegnań. 19 czerwca jako pierwsi swoje świadectwa otrzymali uczniowie klas I-III. Już o godz. 8.00 dzieci, rodzice i nauczyciele zebrali się na sali gimnastycznej, aby otrzymać nagrody książkowe za bardzo dobre wyniki w nauce i wysoką frekwencję. Uroczystość uświetnił występ uczniów klasy trzeciej. Przedstawienie przygotowali pod kierunkiem Pani Ewy Sas, a następnie na ręce Pani Dyrektor przekazali klasową kronikę. Po pierwszej części uroczystości uczniowie udali się do swoich klas, tam otrzymali świadectwa ukończenia roku szkolnego.
O godz. 9.10 rozpoczęły się kolejne uroczystości- pożegnanie klas IV- VII. Po otrzymaniu z rąk wychowawców nagród za wysokie wyniki, wzorowe zachowanie i 100% frekwencję uczniowie wzięli udział w II części uroczystości, która rozpoczęła się powitaniem zaproszonych gości oraz Ceremoniałem Przekazania Sztandaru Szkoły nowemu pocztowi sztandarowemu. W tym roku szkolnym pożegnaliśmy również Panią Ewę Sas, która po 39 latach pracy odeszła na zasłużoną emeryturę. Następnie uczniowie klas VIII otrzymali świadectwa ukończenia szkoły, nagrody wójta, pamiątkowe tablo oraz poduchy. Radość i łzy przeplatały się na twarzach naszych absolwentów. Dla nich był to ostatni dzień w szkole. Mimo że już nie będą naszymi uczniami, na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Wszystkim uczniom, absolwentom, dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły życzymy wspaniałych i bezpiecznych wakacji. Bawcie się dobrze i do zobaczenia we wrześniu.
A. Szewc
100
ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO 2018/19
Dnia 18 czerwca 2019 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość zakończenia Roku Przedszkolnego i pożegnanie najstarszych grup. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw, zajęć, podróży po porach roku i żywiołach szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań. W uroczystości uczestniczyli nie tylko nauczyciele i przedszkolaki, ale również rodzice naszych absolwentów.
Na początku wystąpiły najstarsze grupy: Jeżyki i Biedronki, które dostojnie prezentowały swoje umiejętności artystyczne i recytatorskie.
Później wystąpiły dzieci z grup młodszych: Pszczółki i Motylki. W ich wykonaniu usłyszeliśmy piosenki i wierszyki, którymi pożegnali starszych kolegów.
Po części artystycznej grupy wraz z wychowawcami udały się do swoich sal i przyszedł czas na podziękowania rodzicom, którzy byli zaangażowani w bezinteresowne działania na rzecz placówki.
Wszystkie dzieci otrzymały nagrody oraz dyplomy.
Opuścili nas kolejni absolwenci, którzy po wakacjach rozpoczną naukę w pierwszej klasie. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń. Wszystkim przedszkolakom, rodzicom, wychowawcom, pracownikom szkoły bezpiecznych i radosnych wakacji.
M. Czarnogórska
11
KOMUNIKAT
W dniu 18.06.2019 r. (wtorek) o godz. 8:00 dla wszystkich uczniów, przedszkolaków, pracowników szkoły oraz rodziców naszych uczniów odbędzie się Msza św. w kościele parafialnym w Żuławkach .
W dniu 18.06.2019 r. (wtorek) o godz. 10:00 odbędzie się zakończenie roku przedszkolnego dla wszystkich grup przedszkolnych.
W dniu 19.06.2019 r. odbędzie się zakończenie roku szkolnego według ustalonego porządku:
1). 8:00 - Uroczystość zakończenia roku szkolnego dla klas I – III, następnie klasy młodsze udają się do swoich sal po odbiór świadectw.
2). 9:10 - Uroczystość zakończenia roku szkolnego dla klas IV – VII, uczniowie klas IV-VII pozostają na pożegnaniu klas VIII, świadectwa odbiorą po wszystkich oficjalnych uroczystościach.
3). 10:30 - Uroczystości główne z udziałem zaproszonych gości i Rodziców: pożegnanie klas VIII oraz pracownika odchodzącego na emeryturę.
UWAGA!
W dniach 18 i 19.06 nastąpią zmiany w rozkładzie odwozów dzieci z przedszkola i szkoły.
18.06.2019r. - wszystkie dzieci zostaną rozwiezione kursami o godz. 13:00 (nie dot. dzieci zapisanych do grup popołudniowych w przedszkolu i świetlicy).
19.06.2019r. - uczniowie klas I-III zostaną odwiezione ok. godz. 10:00, natomiast uczniowie klas IV-VIII ok. godz. 13:00.
KANGUR MATEMATYCZNY - 28 edycja
Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.
Uczniowie ZSP w Drewnicy co roku bardzo licznie biorą udział w tym trudnym konkursie. W tym roku 21 marca pisało 60 uczniów z klas II - VIII w czterech kategoriach: Żaczek, Maluch, Beniamin i Kadet. Konkurs ma charakter jednorazowego testu, który trwa 75 minut. Za najlepsze wyniki Komitet Organizacyjny Konkursu przyznaje uczniom nagrody oraz wyróżnienia. Wyniki konkursu poznaliśmy 15 maja.
Wyróżnienia otrzymali:
-
Filip Kuśnierek kl. II
-
Paulina Byk kl. V
-
Milena Ambros kl. VII
Po troje uczniów z najlepszymi wynikami - z każdej kategorii wiekowej, nagrodzimy medalami ufundowanymi przez Radę Rodziców.
Wyróżnionym uczniom gratulujemy.
Z. Koszelak
-
Nocowisko - lekcja z pomysłem
7 czerwca w ramach Lekcji z pomysłem odbyły się w ZSP Drewnica zajęcia stolarsko-artystyczne połączone z nocowiskiem. Panie Agnieszka Bastian i Anna Krokosz zorganizowały warsztaty dla klas 6 i 8, podczas których wykonaliśmy i pomalowaliśmy siedziska z palet. Uczniowie podczas pracy musieli wykazać sie cierpliwością, starannością i dbałością o każdy szczegół. Czas szybko upływał na szlifowaniu i malowaniu siedzisk, a do pracy zagrzewała nas taneczna muzyka. Dzięki wytrwałości uczestników powstały trzy piękne kanapy z palet oraz stolik, które znajdą swoje stałe miejsce na szkolnych korytarzach.
Po warsztatach nadszedł czas na relaks i odpoczynek po ciężkiej pracy - posililiśmy się pyszną pizzą, by odzyskać siły, gdyż czekały na nas nowe wyzwania. Uczennice klasy 8b przygotowały dla młodszych kolegów i koleżanek escaperoom - "W domku Baby Jagi". Szóstoklasiści zostali podzieleni na dwie grupy - gdy jedna próbowała wydostać sie z zamkniętego pokoju, druga korzystała z rekreacji na sali gimnastycznej lub grała w gry planszowe. Escaperoom okazał się strzałem w dziesiątkę - ósmoklasistki świetnie przygotowały grę, natomiast młodsi uczniowie świetnie bawili się podczas rozwiązywania zagadek.
Późnym wieczorem, po przygotowaniu miejsc do spania, dziewczęta urządziły sobie klasowe spa maseczkowo-manicurowe. Chłopcy natomiast trenowali piłkę nożną. Ostatnim punktem nocowiska był nocny maraton filmowy.
W sobotę rano wszyscy uczestnicy, troszkę niewyspani, ale bardzo szczęśliwi i radośni odjechali do domów.
Warsztaty przeprowadzono dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z Fundacji "Kreatywna Edukacja".
"Jak nie czytam, jak czytam!"
W piątkowe przedpołudnie uczniowie i nauczyciele zostali zaproszeni przez bibliotekę szkolną na "zieloną trawkę". O godzinie 10:50 spotkaliśmy sie na zielonym terenie przy placu zabaw i rozpoczęliśmy godzinny piknik czytelniczy w ramach akcji "Jak nie czytam, jak czytam". Czytaliśmy książki przyniesione z domów albo wypożyczone z biblioteki. Czytaliśmy na kocykach, na trawie, w mniejszych lub większych grupkach na głos, lub też w ciszy indywidualnie - najważniejsze, że czytaliśmy! :)
Nasi uczniowie spisali się na czytelniczy medal, a spotkanie z lekturą sprawiło im wiele radości i uśmiechu :)
XXVIII WOJEWÓDZKIE IGRZYSKA SZKÓŁ WIEJSKICH I MAŁYCH MIAST W LEKKIEJ ATLETYCE
W dniu 6 czerwca 2019 r. na stadionie w Lipuszu odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Szkół Wiejskich i Małych Miast Województwa Pomorskiego w Lekkiej Atletyce. Uczniowie z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Drewnicy godnie reprezentowali szkołę i w rywalizacji indywidualnej zdobyli:
I m w skoku w dal - Błażej Grzębski
I m w sztafecie 4x100 m chłopców - Błażej Grzębski ,Patryk Wołek, Dominik Milewski, Krzysztof Piotrowski
II m w skoku w dal- Martyna Bąk
II m w pchnięciu kulą - Martyna Wróbel
II m w rzucie oszczepem - Krzysztof Piotrowski
III m w rzucie oszczepem - Dominik Milewski
III m w pchnięciu kulą - Krzysztof Piotrowski
III m w biegu na 600 m - Partycja Ostaszewska
III m w biegu na 1000 m - Patryk Wołek
W rywalizacji drużynowej Zespół Szkolno Przedszkolny z Drewnicy zajął III m i zdobył pamiątkowy puchar.
W rywalizacji drużynowej chłopcy zajęli II m - pamiątkowy puchar , dziewczęta zajęły IV miejsce.
Na zakończenie zawodów organizator przygotował poczęstunek. Dziękujemy naszym młodym sportowcom za włożony wysiłek i gratulujemy sukcesów.
Halina i Zbyszek Grudka
Debata oksfordzka w ZSP Drewnica!
W dniu 04.06. 2019r. przeprowadzono debatę szkolną pt: ,,Czy dorośli zawsze maja rację?" W debacie aktywny udział wzięli przedstawiciele: uczniów, Samorządu Uczniowskiego, nauczycieli. Zaproszono wszystkich uczniów klas VIII oraz Grono Pedagogiczne. Poruszono następujące bloki tematyczne:
-Co oznacza być dorosłym?
-Czy wiek determinuje słuszność decyzji?
- Na ile technologia wpływa na zmiany w postrzeganiu roli dzieci w rodzinie?
Debata umożliwiła kontakt i dyskusję między organami szkoły. Zaprezentowano różne poglądy i pomysły. Uczniowie konstruowali argumenty i formułowali wypowiedzi, które wzbogaciły słownictwo uczestników oraz poszerzyły wiedzę uczniów.
Monika Wróblewska-Raboszuk
Klasy 2a, 2b i 3 na Kaszubach
4 czerwca 2019r. klasy drugie i klasa trzecia pojechały na wycieczkę na Kaszuby. O ósmej rano wyruszyliśmy do Szymbarka. Po drodze mieliśmy okazję podziwiać przepiękny krajobraz Kaszub. Zachwyciły nas porośnięte lasami pagórki i ukryte wśród nich jeziora.
W Szymbarku najbardziej utkwiła nam w pamięci wizyta w domu „do góry nogami” oraz w bunkrze z okresu drugiej wojny światowej. Oczywiście obejrzeliśmy także pozostałe obiekty.
Następnie pojechaliśmy do Chmielna. Tam obejrzeliśmy eksponaty w Muzeum Ceramiki. Później każde dziecko samodzielnie na kole garncarskim ulepiło z gliny wybrane naczynie. Prace są naprawdę świetne – wzięliśmy je najpierw do szkoły ( musiały wyschnąć) , a potem do domu. Każdy z nas ma wspaniałą , bo własnoręcznie wykonaną , pamiątkę z wycieczki.
Wróciliśmy późnym popołudniem zmęczeni , ale bardzo zadowoleni.
4 czerwca 2019r. klasy drugie i klasa trzecia pojechały na wycieczkę na Kaszuby. O ósmej rano wyruszyliśmy do Szymbarka. Po drodze mieliśmy okazję podziwiać przepiękny krajobraz Kaszub. Zachwyciły nas porośnięte lasami pagórki i ukryte wśród nich jeziora.
W Szymbarku najbardziej utkwiła nam w pamięci wizyta w domu „do góry nogami” oraz w bunkrze z okresu drugiej wojny światowej. Oczywiście obejrzeliśmy także pozostałe obiekty.
Następnie pojechaliśmy do Chmielna. Tam obejrzeliśmy eksponaty w Muzeum Ceramiki. Później każde dziecko samodzielnie na kole garncarskim ulepiło z gliny wybrane naczynie. Prace są naprawdę świetne – wzięliśmy je najpierw do szkoły ( musiały wyschnąć) , a potem do domu. Każdy z nas ma wspaniałą , bo własnoręcznie wykonaną , pamiątkę z wycieczki.
Wróciliśmy późnym popołudniem zmęczeni , ale bardzo zadowoleni.
A. Bazior
Ogólnopolska akcja "Jak nie czytam, jak czytam!"
Biblioteka szkolna ogłasza zachęca do udziału w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam!". Jeśli chcecie miło i przyjemnie spędzić czas na świeżym powietrzu - zapraszamy do wspólnego czytania :)
Wszystkich chętnych zapraszamy w piątek 7 czerwca na 4 godzinie lekcyjnej (10:50-11:35) na zielony teren przed placem zabaw. Każdy uczestnik przynosi ze sobą książkę (z domu lub wypożyczoną z biblioteki) i kocyk/poduszkę, żeby wygodnie się ułożyć do czytania.
Książki przez tę lekcję można czytać indywidualnie po cichutku lub też zbierać się w mniejsze czy większe grupki i czytać w nich na głos - forma dowolna, według woli czytelników ;) Najważniejsze, by wszyscy o tej porze zajęli się spotkaniem z lekturą! :)
Biblioteka zachęca nauczycieli, by dołączyli do akcji z klasami, z którymi będą w tym czasie mieć lekcje.
Pokażmy wszystkim, że społeczność ZSP Drewnica czyta książki :)
Loteria fantowa - zbiórka fantów
Podczas Gminnego Dnia Dziecka Samorząd Uczniowski organizuje loterię fantową. Jeśli ktoś ma jakieś rzeczy w bardzo dobrym stanie (niezniszczone, kompletne) i chciałby je przekazać do losowania w loterii - można je przynieść do biblioteki szkolnej (lub zostawić w sekretariacie) do dnia 12.06. (środa).
Opiekunki SU
Spotkanie z Rodzicami dzieci przyjętych do przedszkola.
Dyrekcja ZSP Drewnica zaprasza 6.06.2019r. o godz. 16:00 na spotkanie z Rodzicami dzieci przyjętych do przedszkola.
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Żuławy - moja mała Ojczyzna"
Dnia 30 maja w ZSP Drewnica odbył się II Międzyszkolny Konkurs recytatorski "Żuławy - moja mała Ojczyzna", kóry zorganizowały p. Anna Krokosz i p. Anna Ściuba we współpracy z p. Wandą Urbaniak z Biblioteki Publicznej. Do udziału zaproszono szkoły z terenu powiatu nowodworskiego. Łącznie do konkursu przystapiło pięć szkół - prócz gospodarzy były to placówki ze Stegny, Sztutowa, Jantara oraz Ostaszewa. Rywalizowało między sobą 14-ro uczniów z klas 4-8. Należało zaprezentować poezję lub fragmenty prozy żuławskiej. W jury zasiadły panie z nowodworskich bibliotek - p. Ilona Grabowska oraz p. Monika Zając z Biblioteki Pedagogicznej oraz p. Elżbieta Kosińska z Biblioteki Miejskiej.
Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Kasjan Kuling, Błażej Grzębski i Jaśmina Natkańska. Poziom konkursu był bardzo wysoki, wszyscy uczestnicy pięknie przygotowali sie do recytacji i jury miało ciężki orzech do zgryzienia. Po długich obradach zdecydowano przyznać następujące miejsca:
Wyróżnienia: Maria Cicha (SP Ostaszewo); Karol Konat (SP Jantar); Kamila Dziewirz (SP Stegna)
III miejsce: Marcel Włoczkowski (SP Sztutowo)
II miejsce: Jaśmina Natkańska (ZSP Drewnica)
I miejsce: Marlena Wiśniewska (SP Sztutowo)
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy występu - to naprawdę wspaniała postawa, by swoją małą Ojczyznę docenić i pokazywać jej piękno innym.
Anna Krokosz
Anna Ściuba
Warsztaty teatralne w Sztutowie
Dnia 24 maja w szkole w Sztutowie odbyły się nocne warsztaty teatralne,
w których uczestniczyli uczniowie ze szkół w Jantarze, Sztutowie i naszej placówki: Milena, Oliwia, Emilia, Kasjan i Zuzia. Opiekę nad uczniami sprawowały panie:Karolina Wołodko-Samela i Kamila Kupiecka ze Sztutowa, Ewa Piernicka i Joanna Ranoszek-Barra z Jantaru oraz Anna Krokosz i Anna Ściuba. Zajęcia były zorganizowane w ramach projektu Lekcja z pomysłem finansowanego przez fundację Kreatywna Edukacja.
Warsztaty poprowadziła p. Joanna Hulanicka, nauczycielka języka polskiego ze Sztutowa, która zaproponowała, aby młodzież zmierzyła się z tekstem „Lekkie życie Barnaby’ego Brocketa” autorstwa Johna Boyne’a. Uczniowie opracowali scenariusz, na podstawie którego powstały ciekawe etiudy. Spotkanie było okazją do nawiązania nowych znajomości i wymiany doświadczeń między uczniami i nauczycielami zaangażowanych w projekt szkół.
Legendy żuławskie - wspólne czytanie w bibliotece
W dniu dzisiejszym w naszej szkole świetlica i biblioteka zorganizowały zajęcia czytelnicze dotyczące legendy żuławskiej pt. "Tuga i olbrzym". Na początku przypomnieliśmy sobie czym jest legenda i jakie są jej główne cechy. potem wymieniliśmy tytuły legend, które znamy. Po pytaniu nauczycielek czy uczniowie znają jakąś legendę związaną z naszym terenem, z Żuławami, okazało się, że nikt takiej nie czytał. W związku z tym Julia Kowalska z kl. 8b przybliżyła całej grupie treść legendy o Tudze. Z opowieści dowiedzieliśmy się, w jaki sposób powstała bliska nam rzeka o nazwie takiej samej, jak imię bohaterki. Dzieciaki z zainteresowaniem słuchały całej historii i odpowiadały na pytania do tekstu. Ułożyliśmy również obrazkowy plan wydarzeń i pokolorowaliśmy ilustracje do opowieści. Wszyscy pracowali z pełnym zaangażowaniem, bo czytanie to fajna sprawa!
Michalina Sumeradzka
Anna Krokosz
Dni Otwarte szkół ponadpodstawowych w Nowym Dworze Gdańskim
13.05.2019 roku stojący przed wyborem szkoły ponadpodstawowej ósmoklasiści byli na kolejnej wycieczce, tym razem na Dniach Otwartych w Zespole Szkół Nr 1 oraz Zespole Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim. Była to wspaniała okazja do poznania oferty edukacyjnej obu szkół.
W pierwszej kolejności uczniowie udali się do szkoły branżowej – Zespołu Szkół Nr 2 na
ul. Warszawskiej, gdzie mieli możliwość zobaczyć nowoczesne pracownie zawodowe - informatyczną, turystyczną, gastronomiczną oraz mechaniczną. Dowiedzieli się o możliwości zdobycia dodatkowych uprawnień i kwalifikacji, np. prawo jazdy, kursu spawacza, kursu gastronomicznego oraz komputerowego. Uczniowie tej szkoły przedstawili kierunki w jakich będzie odbywać się kształcenie w kolejnym roku szkolnym. Zachęcali do wyboru ich szkoły, podkreślając, że jest to doskonała szansa na zdobycie atrakcyjnego, poszukiwanego na rynku pracy zawodu.Następnie uczniowie udali się do LO Nr 1 na ul. 3-Maja. Wychowankowie tej szkoły przygotowali występ artystyczny, podczas którego ósmoklasiści dowiedzieli się, jakie klasy zostaną utworzone w roku szkolnym 2019/20 oraz przekazanie zostały terminy dotyczące rekrutacji. Uczniowie klasy matematyczno-informatycznej zaprezentowali samodzielnie zbudowane roboty, które poruszały się dzięki programowi Scratch. Uczniowie klasy biologiczno-chemicznej przedstawili efektowne eksperymenty, a na koniec ósmoklasiści mieli okazję zobaczyć pełny humoru skecz, który zakończył się zaproszeniem widowni do tańca Belgijki.
Katarzyna Wiśniewska
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie