Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. W tym roku nie możemy spotkać się w przedszkolu na uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, dlatego chcieliśmy choć w tak skromny sposób przekazać wszystkim Babciom i Dziadkom życzenia z okazji ICH święta.
Grupa "Jeżyki" dla Babci i Dziadka
Życzenia dla Babci i Dziadka od dzieci z grupy "Pszczółki".
Babcia i Dziadek to osoby, które w życiu każdego dziecka ogrywają bardzo ważną rolę, bo kto pocieszy, przytuli, upiecze szarlotkę, u kogo są najcudowniejsze wakacje i święta? Dlatego nikomu nie trzeba przypominać o ich święcie. Są to najpiękniejsze dni, w których obdarzamy ich wyrazami szacunku i szczególnymi dowodami miłości.
9
Dzień Babci i Dziadka w grupie Biedronek
Sto lat! Sto lat! Najserdeczniejsze życzenia płynące z maleńkich serduszek wyśpiewały (niestety na odległość) ,,Biedroneczki". Osobiście przedszkolaki wręczą swoim kochanym Babciom i Dziadkom wykonane upominki. Do życzeń dołącza się wychowawca z panią Asią.
Wyzwanie czytelnicze "Przeczytam 10/20 książek do końca roku szkolnego!"
Biblioteka ZSP Drewnica oraz Biblioteka Publiczna Gminy Stegna filia Drewnica zachęcają Uczniów, Rodziców oraz Pracowników szkoły w Drewnicy i okolicznych mieszkańców do udziału w wielkiej akcji czytelniczej "Podejmij wyzwanie! Przeczytam 10/20 ksiązek do końca roku szkolnego".
W załączeniu regulamin oraz plakat informacyjny.
Czekamy na zgłoszenia Odważnych Czytelników ;)
Podejmij_wyzwanie_Czytelnicze.pdf
Biblioteka Publiczna filia Drewnica
Techniczna infolinia dla nauczycieli
Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Centrum GovTech uruchomiły specjalną infolinię wspierającą nauczycieli w kształceniu na odległość. Infolinia ma charakter techniczny – pomaga rozwiązywać trudności, jakie napotykają pedagodzy, obsługując różnego rodzaju narzędzia do edukacji zdalnej. Dzwoniąc pod numerem +48 222 500 144, nauczyciele otrzymają profesjonalną pomoc.
Z infolinii mogą bezpłatnie korzystać nauczyciele i dyrektorzy ze wszystkich typów szkół i placówek oświatowych. Otrzymają oni pomoc w obsłudze najpopularniejszych narzędzi edukacyjnych, komunikatorów i sprzętu potrzebnego do edukacji zdalnej. Infolinia +48 222 500 144 będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 6:00-20:00 oraz w weekendy w godz. 8:00-18.00.
Wsparcie zapewni zespół profesjonalnych konsultantów, którzy zostali przeszkoleni z obsługi najpopularniejszych narzędzi pomocnych w kształceniu na odległość. Pracownicy infolinii zostali także wprowadzeni w specyfikę problemów technicznych, które najczęściej zgłaszają nauczyciele prowadzący lekcje w formie zdalnej. To m.in. kwestie dotyczące instalacji oprogramowania, transferu plików, dołączania uczniów do zajęć czy wyświetlania materiałów podczas lekcji online. Nauczyciele za pośrednictwem specjalnego formularza mogą również w każdej chwili zgłosić inne narzędzia, o które powinien być uzupełniony zakres wsparcia na infolinii.
Dodatkową usługą, z jakiej skorzystają nauczyciele, jest komunikator. Dzięki niemu będą mogli udostępnić (jednorazowo) podgląd swojego ekranu konsultantom. W ten sposób uzyskają pomoc w sposób wygodny i bezpieczny.
Infolinia powstała, aby zapewnić wszystkim pracownikom oświaty możliwość prowadzenia lekcji w formule zdalnej oraz sprawną obsługę narzędzi, które mogą być przydatne także po wznowieniu stacjonarnych zajęć.
źródło: Departament Informacji i PromocjiMinisterstwo Edukacji i Nauki
Zachęcamy do udziału w konkursach PBW w Gdańsku!
Biblioteka szkolna zachęca uczniów naszej szkoły do udziału w konkursach wojewódzkich organizowanych przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Gdańsku.
Do wyboru konkursy:
- "Zimowa rymowanka" – piszemy wiersze o zimie – konkurs poetycki adresowany do uczniów klas 0–3 szkół podstawowych
- "Mój zwierzak – mój przyjaciel" – konkurs plastyczny dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz dla uczniów klas 0-3 szkół podstawowych
- "Komiksowe przygody literackiego bohatera" – konkurs dla uczniów klas 2–4 szkół podstawowych polegający na stworzeniu komiksu dowolną techniką
- "Sleeveface: książka w zimowej przestrzeni" – konkurs fotograficzny adresowany do uczniów klas 4-8 szkół podstawowych
Więcej informacji oraz szczegółowe regulaminy są dostępne na stronie internetowej naszej szkoły oraz na stronie biblioteki: pbw.gda.pl/zimowa-akcja-konkursowa-dla-dzieci-i-uczniow-pomorskich-szkol-i-przedszkoli/
W razie pytań lub gdyby ktoś był chętny, ale będzie potrzebował pomocy przy zgłoszeniu - proszę pisać do bibliotekarza na edzienniku lub na maila: arybakowska@zspdrewnica.pl
Warto spróbować swoich sił w zewnętrznych konkursach!
Regulaminy:
Zimowa-rymowanka-piszemy-wiersze-o-zimie_.pdf
Moj-zwierzak-moj-przyjaciel2.pdf
Powrót uczniów klas I- III do szkoły
Od 18 stycznia 2021 r. nauka w klasach I-III szkoły podstawowej będzie odbywała się stacjonarnie.
Klasy IV-VIII nadal pracują zdalnie.
Niezbędne informacje dotyczące powrotu naszych uczniów do szkoły znjadują się w Librusie - w wiadomościach.
Od poniedziałku, 18 stycznia br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym.
Zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi
- dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3: Wytyczne dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3
- dla szkół podstawowych klas I-III : Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla klas 1-3 szkół podstawowych
źródło: Departament Informacji i Promocji Ministerstwo Edukacji i Nauki
Nasza biblioteka doceniona za działalność!
Biblioteka ZSP Drewnica otrzymała podziękowanie za udział w październikowej akcji "Noc Bibliotek", którą udało się zorganizować mimo obostrzeń związanych z epidemią.
Relację z samorządowo-bibliotecznej akcji można znaleźć na naszej szkolnej stronie - w aktualnościach z października.
Jasełka
"Spotkajmy się przy wigilijnym stole" - przeżyjmy razem zdalne Jasełka
Wigilia u "Biedroneczek"
- 1
Radosne świętowanie w VI A
Kto jak nie rodzice, w tym trudnym czasie wie, że dzieci były grzeczne i zasłużyły na prezenty? Dlatego pomogliśmy Świętemu Mikołajowi i dostarczyliśmy każdemu uczniowi klasy VI a i Pani Wychowawczyni świąteczne upominki. Zdalne nauczanie rozdzieliło zespoły klasowe, mimo to, chcieliśmy, aby tradycja drobnych prezentów w ostatni dzień szkoły przed Świętami Bożego Narodzenia pozostała.
Wyniki konkursu "Magia świąt Bożego Narodzenia"
Drodzy Uczniowie, serdecznie dziękujemy za udział w konkursie „Magia świąt Bożego Narodzenia”.
Oto zwycięzcy:
I miejsce: Nadia Rogozińska kl. II b
II miejsce: Marcel Czerwiński kl. I b
III miejsce: Ksawier Baliński kl. I b
Wyróżnienie: Wiktoria Basaj kl. II b
Wszyscy uczniowie klas 0 zostali wyróżnieni i nagrodzeni.
Galeria prac konkursowych jest dostępna pod adresem:
Wręczenie nagród odbędzie się po feriach zimowych.
Gratulujemy zwycięzcom!
Ilona Oleszczuk, Aniela Ziarkowska
Życzenia klas 2
Boże Narodzenie to cudowne i piękne święto, które zaskakuje nas niezapomnianymi przeżyciami w gronie rodziny i znajomych. To czas składania sobie życzeń, obdarowywanie prezentami, ale również dzielenia się dobrem. Chcąc złożyć życzenia Pani dyrektor, wszystkim nauczycielom, uczniom, pracownikom oraz przyjaciołom naszej szkoły uczniowie klasy 2a oraz 2b przygotowali filmik z życzeniami. Zapraszamy do oglądania.Wesołych Świąt :)
Ziarkowska Aniela, Oleszczuk Ilona
Świąteczne życzenia
"Kartka na święta"
Samorząd Uczniowski postanowił w tym roku podtrzymać tradycję wysyłania światecznych kartek z życzeniami. Uczniowie poszczególnych grup przedszkolnych, zerówek oraz klas wraz z Wychowawcami przygotowali bożonarodzeniowe kartki, które przekazaliśmy różnym instytucjom:
Grupa "Biedronek" wraz z p. Krystyną Piórecką przygotowała kartkę dla Pracowników i Wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im, Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim:
Grupa "Jeżyków" z opiekunem - dla Pracowników i Pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej Mors w Stegnie:
Grupa "Pszczółek" z p. Magdaleną Czarnogórską oraz p. Anną Jaworską - Pracownikom i Pacjentom Szpitala Rejonowego SPZOZ w Nowym Dworze Gdańskim o raz Hospicjum przyszpitalnego:
Maciej Broś - dla Małych Pacjentów Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii przy Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku:
132132031_394829021745749_3362424047973577752_n_(1).jpg
Agata Przybył - dla Pani Wójt Gminy Stegna oraz Pracowników Urzędu Gminy:
Mikołaj Jarmuł przygotował kartkę dla całej społeczności szkolnej i Drewnicy, zamieszczoną na stronie internetowej szkoły:
Cieszymy się, że nasi uczniowie wzięli udział w tej akcji i kultywują piękną tradycję przesyłania światecznych życzeń.
Warsztaty tworzenia kartek bożonarodzeniowych
- 2
Dnia 15.12.2020 grupa przedszkolna "Pszczółki" wraz z wychowawcą Magdaleną Czarnogórską oraz pedagogiem szkolnym Anną Jaworską, wzięła udział w akcji charytatywnej, która polegała na wykonaniu kartki bożonarodzeniowej dla chorej na białaczkę Neli. Dziewczynka ma 5 lat, uwielbia kratki od dzieci i uczęszcza do Katolickiego Publicznego Przedszkola "Pod Aniołem Stróżem" we Włocławku. Dzieci bardzo się starały i wykonały wiele pięknych kartek, które trafią również do pracowników i pacjentów Szpitala Rejonowego SPZOZ w Nowym Dworze Gdańskim.
Wigilia u Motylków
Dnia 18.12.2020 r. w grupie Motylków odbyła się Wigilia. Wszystkie dzieci były odświętnie ubrane. Na naszym spotkaniu nie zabrakło również opłatka i składania sobie życzeń świątecznych. Niesamowitą niespodzianką okazały się odwiedziny pewnego szczególnego gościa, który obdarował każde dziecko prezentem i zostawił trzy prezenty dla całej grupy.
32
Konkurs fotograficzny
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Stegnie. Szczegóły w załącznikach.
Wymagania na egzaminach ósmoklasisty i maturalnym – rozporządzenie podpisane
Wymagania egzaminacyjne obowiązujące na egzaminach: ósmoklasisty i maturalnym w 2021 r., zniesienie obowiązku przystąpienia do egzaminu ustnego i egzaminu z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym, a także umożliwienie zmiany deklaracji przystąpienia do egzaminu maturalnego – to główne kwestie, które zawiera rozporządzenie podpisane dziś, 16 grudnia br., przez Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka.
Wymagania egzaminacyjne
W 2021 r. egzaminy: ósmoklasisty i maturalny będą przeprowadzone wyjątkowo na podstawie wymagań egzaminacyjnych zawartych w dołączonych do rozporządzenia załącznikach, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego.
Wyniki konsultacji projektu wymagań egzaminacyjnych
Przygotowane przez zespoły ekspertów wymagania egzaminacyjne zostały przekazane do publicznych konsultacji. Każdy zainteresowany mógł przesłać swoje opinie do MEN. Otrzymaliśmy ich prawie 2,5 tys. (2 487). To opinie zarówno od nauczycieli, uczniów, nauczycieli akademickich, jednostek naukowych, jak i stowarzyszeń.
Po analizie przesłanych do nas opinii, zespoły merytoryczne wprowadziły kolejne zmiany w wymaganiach egzaminacyjnych. Wśród przykładowych zmian można wymienić:
w przypadku egzaminu ósmoklasisty:
- z języka polskiego – z listy lektur obowiązkowych wykreślono Tędy i owędy Melchiora Wańkowicza,
- z matematyki – ograniczono wymagania dotyczące działań na pierwiastkach oraz stereometrii (brył przestrzennych),
- z języka angielskiego – z listy środków gramatycznych wykreślono czas past perfect oraz mowę zależną;
Arkusze egzaminacyjne
Do 31 grudnia br. Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosi na swojej stronie internetowej (www.cke.gov.pl) aneksy do informatorów. Jednak już dziś CKE przekazała informacje dotyczące najważniejszych zmian w formule arkuszy egzaminacyjnych z poszczególnych przedmiotów na egzaminach w 2021 r.
Egzamin ósmoklasisty w 2021 r.
Język polski
- Przeprowadzany na podstawie wymagań egzaminacyjnych, zawierających ograniczony zakres wymagań podstawy programowej, w tym skróconą listę lektur obowiązkowych.
- Czas trwania: 120 minut.
- Za rozwiązanie zadań można uzyskać maksymalnie 45 punktów (5 pkt mniej niż w latach ubiegłych), w tym:część 1: czytanie ze zrozumieniem, argumentowanie, znajomość i rozumienie utworów literackich, interpretacja tekstów kultury, znajomość zasad i posługiwanie się poprawną polszczyzną – 25 pkt (ok. 20 zadań opartych na dwóch tekstach; ok. 50 proc. zadań otwartych),część 2: wypracowanie – 20 pkt.
- Temat wypracowania do wyboru spośród dwóch: rozprawka albo opowiadanie.
- W wypracowaniu uczeń może odnieść się do dowolnej lektury obowiązkowej spełniającej warunki tematu.
Matematyka
- Przeprowadzany na podstawie wymagań egzaminacyjnych, zawierających ograniczony zakres wymagań podstawy programowej (np. bez zadań dotyczących dowodów geometrycznych, ograniczone wymagania dotyczące działań na pierwiastkach, stereometrii).
- Czas trwania: 100 minut.
- Za rozwiązanie zadań można uzyskać maksymalnie 25 punktów (5 pkt mniej niż w latach ubiegłych), w tym: 15 pkt – zadania zamknięte, 10 pkt – zadania otwarte.
- Liczba zadań otwartych: 4 (w latach 2019–2020: 6).
Język obcy nowożytny
- Przeprowadzany na podstawie wymagań egzaminacyjnych, zawierających ograniczony zakres wymagań podstawy programowej oraz ograniczony zakres środków gramatycznych.
- Oczekiwany średni poziom biegłości językowej, w tym zakresu środków językowych w wypowiedziach pisemnych (w skali ESOKJ) – A2.
- Czas trwania: 90 minut.
- Za rozwiązanie zadań można uzyskać maksymalnie 55 punktów (5 pkt mniej niż w latach ubiegłych), w tym: 34 pkt – zadania zamknięte, 21 pkt – zadania otwarte.
- Mniejsza liczba zadań otwartych sprawdzających umiejętność rozumienia ze słuchu, umiejętność reagowania i znajomość środków językowych oraz zadań zamkniętych sprawdzających rozumienie tekstów pisanych i znajomość środków językowych.
Podstawa prawna
Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z 16 grudnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
- załącznik nr 1 zawierający wymagania egzaminacyjne na egzamin ósmoklasisty obowiązujące w 2021 r.,
Departament Informacji i PromocjiMinisterstwo Edukacji Narodowej
źródło: www.gov.pl
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie