• Rozkład jazdy autobusów 1 września - przedszkole

• ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW OBOWIĄZUJĄCY 01.09.2023 R.

Drewnica szkoła – 6:40

Wiśniówka – 6:50

Broniewo – 6:55

Bronowo – 7:00

Stare Babki – 7:20

Niedźwiedziówka – 7:25

Dworek – 7:30

Drewnica szkoła – 7:40

Mikoszewo – 7:50

Przemysław – 7:55

Drewnica – 8:00

Odwozy dzieci o godz. 13:00

• Wizyta w Urzędzie Gminy Stegna

• Dnia 5 czerwca, dzieci z oddziałów przedszkolnych udały się na wycieczkę autokarem do Urzędu Gminy w Stegnie. Przedszkolaków przywitała pani Aleksandra, razem z którą udaliśmy się do pani Wójt Ewy Dąbskiej.

Pani Wójt z radością przyjęła wizytę przedszkolaków. Opowiedziała o swojej pracy, a chętne dzieci mogły zasiąść na fotelu, z którego podejmuje ważne decyzje dla naszej Gminy. Serdecznie dziekujemy za ciepłe przyjecie i upominki

Następnie, dzieci miały okazję zwiedzić Urząd i przyjrzeć się pracy na poszczególnych stanowiskach.

Wizyta w Urzędzie przebiegła w miłej atmosferze i na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

Przy tej okazji wybraliśmy się jeszcze na spacer po Stegnie i przedszkolaki miały okazję poznać zabytkowe obiekty oraz ważne miejsca dla całej społeczności lokalnej.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za pokrycie kosztów wycieczki

• "Pojedź z klasą do kina" - rozstrzygnięcie

• Członkowie Rady Rodziców wyłonili zwycięzców w konkursie "Pojedź z klasą do kina" . Nagrodzone grupy to... PSZCZÓŁKI i JEŻYKI, które w poniedziałek zrealizowały nagrodę i udały się do Kina za Rogiem na film "Ella, Bella, Bingo".

Gratulujemy i dziękujemy rodzicom za aktywne wspieranie Rady Rodziców.

Dziekujemy również Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Stegnie za wsparcie inicjatywy RR naszej szkoły i miłe przyjęcie przedszkolaków.

• Konkurs Recytatorski "Żuławy - moja mała Ojczyzna"

• 14.06. w naszej szkole zorganizowaliśmy miedzyszkny konkurs recytatorski. Wzięli w nim udział uczniowie z Mikoszewa, Stegny i Drewnicy.

Jury w składzie:

Bogumiła Stopińska - BP w Stegnie

Ilona Grabowska - PBP filia w Nowym Dworze Gdańskim

Monika Zając - PBP filia w Nowym Dworze Gdańskim

Przyznało następujące miejsca:

1. Miejsce - Liliana Lidak oraz Kacper Kisiel

2. Miejsce - Kamila Dziewirz oraz Helena Wiśniewska

3. Miejsce - Ada Misiaszek oraz Natalia Fulara

Gratulujemy!

Organizatorzy:

ZSP w Drewnicy

Anna Rybakowska

Anna Jaworska

PBP filia w Nowym Dworze Gdańskim

Ilona Grabowska

Monika Zając

• Rowerowy Maj - rozstrzygnięcie

• W tym roku szkolnym pogoda podczas akcji Rowerowy Maj dopisała. Wielu uczniów aktywnie uczestniczyło w jej przebiegu. Tym, którzy pokonali drogę do szkoły ponad 10 razy organizator przekazał nagrody rzeczowe.

A klasa 5 A zdobyła bilet do kina.

Gratulujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w akcję

• Wycieczka klas 7-8

• W dniach 29 i 30 maja uczniowie klas VIII i klasy VII rozpoczęli swoją 2-dniową wycieczkę zwiedzaniem Gniezna. Punktem docelowym był Poznań, gdzie zobaczyli cudowny Stary Rynek, Farę pojezuicką, czy Palmiarnię, w której znajduje się największy zbiór roślin egzotycznych w Polsce!

W drodze powrotnej nie dało się pominąć pięknego Kórnika z malowniczo położoną rezydencją magnacką, natomiast wyjazd zakończył się w Rogalinie. Tam można było zobaczyć barokowy zespół pałacowo-ogrodowy.

• Mobilny Teatrzyk Szkolny

• Nasz Mobilny Teatrzyk Szkolny odwiedził grupy przedszkolne i zerówki z przedstawieniem "Zajączek i Mądra Sowa", opowiadającym o tym jak ważne jest zawsze słuchać się dorosłych oraz, by nie otwierać obcym drzwi. W rolę leśnych zwierzątek - Zajączka, Sowy, Myszki i Liska - oraz Narratora wcieliły się uczennice klasy 4: Helena, Nadia, Kaja, Ilona i Emilia. Prócz przedstawienia aktorki przygotowały dla widzów także nie zagadki oraz kolorowanki. Mała widownia nagrodziła występujące dziewczynki gromkimi brawami

• 20 października obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Tego dnia nie zabrakło zabaw przy ulubionych dziecięcych przebojach jak również tańców z balkonami czy kolorowymi wstążkami. Motylki gościły też u starszych kolegów i koleżanek z grupy Pszczółki, gdzie miały okazję spojrzeć na świat z wnętrza kolorowej bańki mydlanej.

Miłym akcentem dnia był poczęstunek zorganizowany przez rodziców.