• SUKCES UCZNIÓW ZE SZKOŁY W DREWNICY!!!

•             24.11.2023r. Nowy Dwór Gdański

Otwarcie turnieju zapaśniczego  dokonali Burmistrz Jacek Michalski i trzykrotny medalista olimpijski w zapasach Józef Tracz.  Uczniowie ze szkół podstawowych z: Drewnicy, Kmiecina, Marzęcina, Mikoszewo, SP1 i SP2 z Nowego Dworu Gdańskiego oraz Stegny włączyli się w różnorodne aktywności, a sama rozgrzewka poprowadzona przez samego Mistrza Olimpijskiego była wyjątkowym doświadczeniem!

I  miejsce Szkoła Podstawowa z Drewnicy

II  miejsce Szkoła Podstawowa Nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim

III  miejsce Szkoła Podstawowa z Kmiecina IV  miejsce Szkoła Podstawowa Nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim  Dziękujemy Fundacji - Akademii Zapasów im. Józefa Tracza, Ludowemu Klubowi Sportowemu „Żuławy” oraz Szkole Podstawowej Nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim za tę wspólną inicjatywę wspierającą rozwój młodych talentów.  Niech pasja do sportu i zdrowego stylu życia rośnie w naszej społeczności!

• II Kongres Bibliotekarzy Szkolnych

• Nasza bibliotekarka - p. Ania Rybakowska - miała przyjemność wziać udział w Kongresie Bibliotekarzy Szkolnych we Wrocławiu organizowanym przez firmę Vulcan i MOL, podczas którego poprowadziła dwa wykłady - na temat biblioterapii oraz aktywizacji uczniów podczas zajęć. Bardzo cieszymy się, że nasz nauczyciel miał okazję podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z bibliotekarzami podczas ogólnopolskiego wydarzenia. Jest to dla naszej szkoły sukces!

• Dzień Jeża

• Dzień 10 listopada jest ważnym dniem dla grupy Jeżyków, ponieważ tego dnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Jeża. Celem świętowania tego dnia było przypomnienie dzieciom, że jeże to zwierzęta chronione oraz poszerzenie wiadomości dotyczących naturalnego środowiska życia jeży, ich wyglądu, odżywiania się, przygotowania do zimy a przede wszystkim zagrożeń. W związku z tym obejrzały film edukacyjny, brały udział w zabawach rytmiczno- ruchowych, układały puzzle, "karmiły" jeże ich przysmakami, zwieńczeniem wszystkich aktywności była wspólna praca plastyczna oraz poczęstunek. Oczywiście tego dnia nasze Panie kucharki nie zapomniały o nas i przygotowały pyszny tort w kształcie jeża, za co bardzo dziękujemy.

• Projekt techniczny kl. 5

• W tym roku szkolnym uczniowie klasy piątej na zajęciach technicznych zrealizowali projekt pt.: "Domek na drzewie". Podczas zajęć nauczyli się pracy z różnymi materiałami, samodzielnie zaprojektowali i stworzyli domki na drzewie, według określonych wytycznych.

Tu można zobaczyć fotorelację z zajęć, a na szkolnym holu do końca listopada można podziwiać prace na żywo.

• "Bez tej miłości nie można żyć"

• Dnia 13.11 w naszej szkole odbyła się wieczornica, której tematem przewodnim była miłość do ojczyzny. Uczniowie recytowali wiersze m.in. Cypriana Norwida. W tym słowno-muzycznym montażu nie zabrakło rónież ważnych postaci w dziejach drogi Polaków ku wolności.

• POWIATOWE IGRZYSKA DZIECI I MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W KMIECINIE

• W dniach 06-09. 11. 2023 r. w Kmiecinie odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w tenisa stołowego. Największy sukces odnieśli chłopcy młodsi z kl. IV-VI  w składzie: Jan Górski, Filip Wysiecki i  Lucjusz Czerwiński, zdobyli II miejsce i zostali nagrodzeni srebrnymi medalami. Dziewczęta młodsze w składzie: Aleksandra Hynek, Milena Gardynik i Izabela  Popielarz zajęły IV miejsce w turnieju. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!

Halina i Zbyszek Grudka

• APEL Z OKAZJI 11 LISTOPADA

• Dnia 10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości.

Narodowe Święto Niepodległości ustanowiono, by uczcić rocznicę wskrzeszenia państwa polskiego,

które po latach niewoli stało się niepodległe i wolne od zaborców. Kolejna rocznica odzyskania niepodległości,

uświadamia nam, że jest to najważniejszy dzień w historii naszego kraju.

W związku z tym mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów naszej szkoły.

Apel uświetniły wiersze zaprezentowane przez uczniów naszej szkoły oraz utwory patriotyczne w ich wykonaniu.

Nasza szkoła po raz szósty wzięła udział w akcji "Szkoła do hymnu". Cała społeczność szkolna wspólnie odśpiewała Mazurka Dąbrowskiego.

• "#Szkoła pamięta"

• Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w akcję zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki "#Szkoła Pamięta". Dnia 30 października grupa wolontariuszy z klasy 8 i 7 wspólnie z opiekunami odwiedziła cmentarz ewangelicki i katolicki w Żuławkach.  Celem tej inicjatywy było zapoznanie się z historią mieszkańców Żuławek oraz odwiedzenie grobów ważnych dla szkolnej społeczności osób. Uczniowie uczcili ich pamięć poprzez zapalenie zniczy. Była to chwila refleksji i zadumy.