• SPARTAKIADA KLAS I-III

• W dniu 22.09.2023r. odbyła się Spartakiada klas I-III z okazji otwarcia nowych obiektów sportowych w Drewnicy.

Uczniowie rywalizowali w ośmiu konkurencjach walcząc o punkty dla swoich drużyn. Serdecznie dziękujemy za udział i rywalizację fair play. Nie zabrakło emocji, kibicowania i wspólnego motywowania.

Szkoły zajęły następujące miejsca:

I miejsce Sztutowo

II miejsce Drewnica

III miejsce Tujsk

IV miejsce Stegna

V miejsce Jantar

VI miejsce Mikoszewo

Wszystkim serdecznie gratulujemy !

• SPARTAKIADA LEKKOATLETYCZNA W DREWNICY 22.09.2023r.

• W dniu 22.09.2023r.  odbyła się Spartakiada Lekkoatletyczna z okazji otwarcia nowych obiektów sportowych  w Drewnicy. Uczniowie z powiatu nowodworskiego rywalizowali w następujących konkurencjach lekkoatletycznych: bieg na 60 m, skok w dal, pchnięcie kulą, bieg na 600 m, 1000m, sztafeta 4x100m w kategorii dziewcząt                        i chłopców. Gościem honorowym zawodów była Angelika Cichocka – reprezentantka Polski , wielokrotna mistrzyni i wicemistrzyni  Europy i Świata w bigach na 800 m                  i 1500m, która po zakończeniu spartakiady wręczała zawodnikom medale.

Osiągnięcia sportowe uczniów  Zespołu Szkolno- Przedszkolnego  w Drewnicy:

I m w biegu na 60m i złoty medal zdobyła Barbara Suchodolska

I m w sztafecie 4x100 m zdobyła drużyna w składzie: Wiktoria Lewandowska, Maja Olender, Oliwia Szymborska i Barbara Suchodolska

II m w skoku w dal i srebrny medal zdobyła Oliwia Szymborska

III m w skoku w dal i brązowy medal zdobyła Barbara Suchodolska

III m w biegu na 600 m i brązowy medal zdobyła Kalina Irla

I m w biegu na 60m  i złoty medal zdobył Maksymilian Jękalski

I m w skoku w dal i złoty medal zdobył Jan Karolak

I m w sztafecie 4x 100 m zdobyła drużyna w składzie: Jan Karolak, Maksymilian Jękalski , Jan Górski i Nikodem Stankiewicz

II m w skoku w dal i srebrny medal zdobył Nikodem Stankiewicz

Za udział w zawodach wszystkie szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy                          i puchary. Gratulujemy naszym sportowcom  wspaniałych wyników,                                a nauczycielom i uczniom za pomoc w sędziowaniu serdecznie dziękujemy.

Nauczyciele wychowania fizycznego w Drewnicy Halina i Zbigniew Grudka

• Mobilne Laboratoria Przyszłości

• 07.09. do naszej szkoły zawitali Edukatorzy Mobilnych Laboratoriów Przyszłości, którzy przygotowali warsztaty w wykorzystania nowoczesnych technologii dla klas 4-6. Uczniowie mieli możliwość pracy z robotami - Dash oraz drukiem 3d - za pomocą drukarki 3d oraz długopisów 3d.

Zajęcia bardzo podobały się naszej młodzieży - uczniowie z entuzjazmem wykonywali poszczególne zadania, a czas na warsztatach zdecydowanie mijał zbyt szybko ;)

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

• „Nauka to podróż, która trwa przez całe życie.

Dla otwartych umysłów świat jest pełen pytań,

Na które warto poznać odpowiedzi…”

Długo wyczekiwane wakacje minęły, zostały piękne wspomnienia. Słoneczna pogoda sprzyjała wypoczynkowi, który gromadził nowe pokłady energii i siły do nauki oraz pracy. W dniu 04.09.2023 r. w naszej szkole rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.

Inaugurację roku szkolnego rozpoczęła msza św. Tradycyjnie  uczniowie wraz z Dyrekcją odwiedzili groby zmarłych nauczycieli i dyrektorów, w ten sposób uczcili ich pamięć.

Podczas apelu spotkali się wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz ze stęsknionymi nauczycielami i przejętymi rodzicami. Dla pierwszoklasistów dzwonek dosłownie zabrzmiał po raz pierwszy i odtąd to on, przez wiele lat, będzie wyznaczał ich rytm życia.

Pani dyrektor -  Bożena Kowitz -  powitała zebranych uczniów i rodziców, życząc powodzenia w nadchodzącym nowym roku szkolnym.  Po uroczystości uczniowie spotkali się w salach ze swoimi wychowawcami i kolegami. Pierwsze powakacyjne spotkania odbyły się w bardzo przyjemnej atmosferze. Uczniowie wypoczęci, pełni wrażeń i nowych sił z utęsknieniem czekali na swoich kolegów i  nauczycieli.