• Dzień Pluszowego Misia w V B

• Dnia 25 listopada uczniowie klasy V B przynieśli na lekcję j. polskiego swoje ulubione misie. Postać tej pluszowej zabawki była głównym bohaterem dzisiejszej lekcji. W pierwszej kolejności uczniowie obejrzeli krótki film poświęcony historii tego święta. Następnie przeczytali  i omówili fragment „Pana Tadeusza” opisujący polowanie. Przy tej okazji wysłuchali też gry Wojskiego na rogu. Misie posłużyły do utrwalenia widomości o rzeczowniku. Ich nazwa wystąpiła w każdym przypadku liczby pojedynczej i mnogiej. Po przypomnieniu wiadomości o środkach stylistycznych podjęte zostały próby ułożenia wierszy o pluszowych przytulankach.

• Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia u Jeżyków

• 25 listopada dzieci z grupy Jeżyki upamiętniły Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia dobrą zabawą.Tego dnia dzieci ubiegały się o tytuł Przyjaciela Pluszowego Misia, w związku z tym musiały wykonać kilka zadań, nie zabrakło również tańców oraz słodkich żelkowych misiów. Podczas zabaw dzieciom dopisywał humor a na ich twarzach gościł uśmiech.

• Dyskoteka

• W piątek uczniowie klas IV-VIII wspólnie bawili się na dyskotece andrzejkowej. Nie zabrakło tradycyjnych wróżb i zabawy przy ulubionych piosenkach. Cała sala odtańczyła również belgijkę. Niepodważalnymi królami dyskoteki zostali uczniowie klasy VIII

• Próbne Egzaminy Ósmoklasisty

• Uczniowie naszych klas ósmych w dniach 22-24.11. będą sprawdzać swoją wiedzę podczas próbnych egzaminów.

Dziś mierzą się z językiem polskim. Jutro matematyka, a w czwartek - język obcy.

Cała społeczność szkolna trzyma za naszych ósmoklasistow kciuki i życzy im jak najlepszych wyników :)

• Nasza nauczycielka prelegentką podczas ogólnopolskiej konferencji!

• Bibliotekarka z ZSP w Drewnicy prelegentką podczas ogólnopolskiegoKongresu Bibliotekarzy Szkolnych!16 listopada p. Anna Rybakowska z biblioteki ZSP w Drewnicy brałaudział jako prelegentka w ogólnopolskim Kongresie BibliotekarzySzkolnych we Wrocławiu, gdzie zaprezentowała aż dwa tematy:"Biblioteka - miejsce dla człowieka. Każdego!" oraz "Akcja biblioteka!Magiczny portal do różnych światów". Podczas wystąpień Pani Aniaprzybliżyła uczestnikom różne rodzaje użytkowników bibliotek wraz zewskazówkami, jak zachęcić ich do odwiedzin w bibliotece i czytania, atakże podzieliła się z innymi bibliotekarzami swoimi pomysłami naróżne działania i akcje biblioteczne, które można zorganizować dlaszkoły lub środowiska lokalnego.Udział naszego nauczyciela w tym wydarzeniu to dla całej szkołyogromny zaszczyt!

• ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKĄ

•

14 listopada, to dzień w którym cała społeczność szkolna uroczyście obchodziła Święto Odzyskania Niepodległości. Wspomnieniom historycznym oraz wierszom towarzyszyły pieśni legionowe wykonane przez szkolny zespół .

Podczas apelu wszyscy zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, który szczególnie w tym dniu wybrzmiał bardzo uroczyście.

• Kongres Bibliotekarzy Szkolnych

• 16 listopada nasza bibliotekarka będzie jedną z prelegentek podczas ogólnopolskiego Kongresu Bibliotekarzy Szkolnych we Wrocławiu.

Pani Ania zaprezentuje aż dwa tematy - "Biblioteka - miejsce dla człowieka! Każdego!" oraz "Akcja biblioteka! Magiczny portal do różnych światów".

Jest to bardzo duże wyróżnienie dla naszej szkolnej biblioteki

• Dzień Jeża w grupie Jeżyków

• Międzynarodowy Dzień Jeża w grupie Jeżyków to okazja nie tylko do "świętowania" i pałaszowania słodkości ale przede wszystkim to  dobra zabawa i nauka . Tego dnia dzieci poznały wiele informacji dotyczących życia jeży, wykonały kilka zadań ( matematycznych, rytmicznych), których motywem przewodnim oczywiście był jeż oraz tańczyły i bawiły się z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Humory dopisywały, zwieńczeniem zabaw był słodki poczęstunek oraz wręczenie dyplomów Przyjaciela Jeży.

• POWIATOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W TENISIE STOŁOWYM

• W dniu  10.11.2022 r. w Kmiecinie odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej Chłopców w Tenisie Stołowym. Do rywalizacji przystąpiły szkoły z powiatu nowodworskiego. Zespół Szkolno- Przedszkolny w Drewnicy reprezentowała drużyna w składzie: Tymon Makowski, Jan Popielarz i Mateusz Drywa. W rozgrywkach tenisowych  o III miejsce ze Sztutowem  nasi chłopcy wykazali się większą skutecznością i ostatecznie zdobyli brązowe medale.

Gratulujemy  miejsca medalowego i życzymy dalszych sukcesów.

Halina i Zbyszek Grudka

• Przerwa na czytanie!

• W ostatnim czasie nasz holl zmienił się w mobilną czytelnię książek :) Nasi uczniowie mogli podczas przerw czytać zgromadzone w wyznaczonych miejscach książki :) Również w bibliotece szkolnej spędzaliśmy czas na czytaniu :)

Akcja #przerwanaczytanie