21 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Życzliwości. Zapoczątkowano go w 1973 roku. Był to protest przeciwko konfliktowi (kłótni) pomiędzy dwoma państwami – Egiptem i Izraelem.
Sens Dnia Życzliwości przedstawiał najpierw znany w naszym kraju film „Podaj dalej”. Film opowiada historię 12-letniego chłopca, który postanowił zmienić świat, pomagając trzem przypadkowo spotkanym osobom.
Od 2006 roku Dzień Życzliwości obchodzimy w Polsce. W tym dniu Polacy starają się zachować uśmiech na ustach, nie dają się prowokować, są mili dla innych. Wszelkie kłótnie, żale i złości odstawiamy na bok. Ściskamy sobie dłonie, ustępujemy pierwszeństwa innym, pomagamy starszym.
Również w Szkole Podstawowej w Drewnicy po raz pierwszy obchodziliśmy ten dzień, podczas którego dominował kolor żółty, symbolizujący radość i optymizm. Szkołę zdobiły żółte balony, kotyliony z wesołymi minkami oraz transparenty z napisami dobro, szczerość, szacunek, przyjaźń .
Uczniowie wcześniej przez głosowanie wybierali ,,najżyczliwszych uczniów’, którzy zostali odznaczeni złotymi medalami.
Dzieci podczas przerw obdarowywały się uśmiechami, małymi prezentami, miłym słowem.
Taki dzień to doskonała okazja, żeby swoją życzliwość podnieść na nieco wyższy poziom. Bo uśmiech, serdeczność, wzajemne ciepło są dobre na wszystko, jest wszystkim łatwiej, więc takie święto bardzo się wszystkim przyda. Zacznijmy od jednego dnia, a potem przedłużmy to na kilkadziesiąt następnych, niech to będą tygodnie i miesiące życzliwości . Wręczmy każdemu maksymalną dawkę uprzejmości, serdeczności, życzliwości i uśmiechu!
Zdjęcia
Monika Wróblewska-Raboszuk , Elżbieta Okraska-Stoop