• Światowy Dzień Poezji

• Dzisiaj 21.03.2024 roku- obchodzony jest Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji na holu szkolnym zawisła gazetka. Uczniowie mieli także okazję zmierzyć się z odwróconą krzyżowką dotyczącą środków poetyckich. Na lekcjach przypomnieli sobie najsławniejszych poetów polskich m.in. Słowackiego, Mickiewicza, Kochanowskiego.

• TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

• Dnia 19.03.2024 r. odbył się gminny etap Turnieju Wiedzy Pożarniczej naszą szkołę w kategorii klas I-IV reprezentowali; Julia Pietrzak kl.1, Szymon Popielarz kl.4, Ksawier Baliński kl.4. W kategorii klas V-VIII Bartosz Prokopowicz kl. 5, Mateusz Cebula kl. VIII, Mateusz Łuczak kl. VIII.

W kategorii klas I- IV

zdobywcą I miejsca jest Ksawier Baliński,

Szymon Popielarz V miejsce

W kategorii klas V-VIII

Mateusz Cebula IV miejsce

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

• Turniej Wiedzy Pożarniczej

• W piątek 15 marca strażacy z OSP Drewnica przeprowadzili w naszej szkole Turniej Wiedzy Pożarniczej. Turniej był przeprowadzony w dwóch grupach wiekowych.

Wyniki grupy I - IV:

I miejsce Szymon Popielarz

II miejsce Ksawer Baliński

III miejsce Julia Pietrzak

Grupa V - VIII:

I miejsce Mateusz Łuczak

II miejsce Bartosz Prokopowicz

III miejsce Mateusz Cebula

Dziękujemy Panu Grzegorzowi Sasowi i Panu Adamowi Dolińskiemu za przeprowadzenie konkursu. Uczniom życzymy dalszych sukcesów.

• "Przedwiośnie na sportowo" w hali sportowej w Drewnicy

• 18 marca klasy I-V naszej szkoły wzięły udział w wydarzeniu artystyczno-sportowym organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Stegnie. Nasi uczniowie rywalizowali z innymi szkołami z całej gminy w konkurencjach sportowych - Turniej Piłki Nożnej, a także artystycznych - Stacje Zadaniowe. Nasza reprezentacja zdobyła pamiątkowe nagrody oraz puchar, a klasa 3a nagrodę specjalną za doping z trybun :)

• Pomorska Rada Oświatowa

• 11.03.2024r. delegacja z naszej szkoły, składająca się z uczniów: Urszuli Raboszuk, Heleny Wiśniewskiej i Jana Karolaka oraz opiekunów: p. Katarzyny Wiśniewskiej oraz p. Anny Rybakowskiej uczestniczyła w obradach Pomorskiej Rady Oświatowej w Gdańsku, której gościem honorowym była Ministra Edukacji p. Barbara Nowacka.

Istotą Pomorskiej Rady Oświatowej zorganizowanej przez Marszałka Województwa Pomorskiego p. Mieczysława Struka było wskazanie głównych tematów i zagadnień w edukacji, które należałoby ulepszyć, poprawić lub zmienić. Podczas wydarzenia głos mogli zabrać, prócz Członków Rady, także wszyscy obecni - pollitycy, dyrektorzy szkół, nauczyciele, uczniowie oraz przedstawiciele samorządów.

Bardzo się cieszymy, że nasza młodzież mogła uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu.

• Tydzień gramatyki

• Dzisiaj zakończyliśmy tydzień gramatyki w naszej szkole. Klasy: IV, V i VII codziennie mierzyły się z wyzwaniami gramatycznymi. W ramach nich robili m.in. lapbooki utrwalające części mowy, rozwiązywali krzyżówki, pracowali metodą stacji zadaniowych. Myślę, że trochę oswoiliśmy gramatykę.

• Sukces w ogólnopolskim konkursie plastycznym!

• Nasza uczennica Helena Wiśniewska otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Dla Dzieci i Młodzieży LISIE SPRAWY. Uczennica klasy 5 samodzielnie wykonała filcową lalkę przedstawiającą lisa. Uszyła również ubranko i torbę. Na konkurs zgłoszono 2155 prac plastycznych. A praca Heleny została doceniona za: "rozczulający format, detale pracy i lalkowe ujęcie lisa".

Gratulujemy!

• Walentynkowe zabawy w grupie Jeżyki.

• Walentynki u Jeżyków były nie tylko okazją do świętowania ale także do zabaw integracyjnych oraz zabaw sprzyjających utrwalaniu liter, liczb. Tego dnia nie zabrakło także skrzynki z pocztą walentynkową.

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego – obchody w naszej szkole

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego jest to coroczne święto obchodzone 21 lutego, które zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. W naszej szkole powstała na ten temat gazetka ścienna. Na korytarzu zawisły też trudne słowa, z którymi często mamy problem np. poszedłem a nie poszłem, włączać, a nie włanczać itp. Była też zabawa na przerwie polegająca na skreślaniu błędnej formy danego wyrazu. Młodzież chętnie uczestniczyła w wydarzeniu. Na języku polskim uczniowie uczestniczyli w pokoju zagadek. Podczas zajęć mieli rozwiązać zadania dotyczące historii języka polskiego i odgadnąć szyfr: ,, Klucz do przeszłości tkwi w języku”. Poniżej krótka relacja fotograficzna.

• Walentynki

• Dzień Babci i Dziadka

• Dnia 19 stycznia, dzieci z naszego przedszkola gościły swoje Babcie i Dziadków na uroczystości z okazji Ich święta.

W pięknej scenografii oraz cudownej atmosferze przedszkolaki ze wszystkich grup wystąpiły przed swoimi bliskimi, aby w ten wyjątkowy sposób podziękować za Ich miłość.

Następnie wnuczęta wręczyły Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty i zaprosiły na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

To był wyjątkowy dzień, pełen wzruszeń i radości.

Życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom wszelkiej pomyślności na każdy dzień!!!